eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najciekawsze dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Najciekawsze dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

2014-10-28 12:36

Najciekawsze dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

AXA Direct oferuje ubezpieczenie opon © Delphimages - Fotolia.com

Jesienna aura za oknem sprawia, że na drogach robi się niebezpieczniej. Choć wielu z nas uważa się za dobrych kierowców to i tak, jak mówi przysłowie, wypadki chodzą po ludziach. Skutki takiego wypadku mogą zneutralizować dodatkowe polisy komunikacyjne.
Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (zwanego powszechnie OC). Wraz z OC wykupywane jest zazwyczaj także ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Część z właścicieli „czterech kółek” (kilkuletnich, nowych a zwłaszcza kupionych na kredyt) wykupuje także polisy Auto Casco (AC), „chroniące” ich pojazdy przed kradzieżą czy zniszczeniem. Oprócz tych „standardowych” ubezpieczeń, w ofertach ubezpieczycieli można znaleźć także ubezpieczenia dodatkowe, chroniące przed szkodami „mniejszego kalibru”, takimi jak np. utrata kluczyków do auta, stłuczona szyba czy zniszczone opony. Sprawdziliśmy dostępne na rynku opcje dodatkowych ubezpieczeń oferowanych przy polisach komunikacyjnych. Oto najciekawsze propozycje, które udało nam się znaleźć:

Ubezpieczenie opon w AXA Direct. Dzięki temu ubezpieczeniu możliwa jest szybka pomoc przy wymianie koła na terenie całej Polski, przez 24 godziny na dobę. Jeśli wymiana koła na miejscu nie będzie możliwa, nasze auto zostanie odholowane do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Co ważne, nawet jeśli skorzystamy z ubezpieczenia nie stracimy swoich zniżek za bezszkodową jazdę! Ubezpieczenie opon można zakupić bez konieczności nabywania polisy AC. Składka z ubezpieczenie opon rozpoczyna się już od 19 zł za rok. W AXA Direct można znaleźć także ubezpieczenie od pożaru i kradzieży. Ubezpieczenie to za niewielką składkę (75 zł za rok) daje zabezpieczenie przed utratą samochodu w wyniku pożaru bądź kradzieży. Należy pamiętać o tym, że w przypadku wystąpienia któregoś z tych zdarzeń nasze świadczenie zostanie pomniejszone o udział własny w odszkodowaniu wynoszące odpowiednio 15% lub 25%. Także i to ubezpieczenie możemy kupić bez konieczności nabywania polisy AC. Jeszcze jednym ubezpieczeniem dodatkowym oferowanym przez AXA Direct jest ubezpieczenie szyb. Za roczną składkę wynoszącą minimalnie 79 zł zabezpieczamy się przed – jak pisze ubezpieczyciel na swojej stronie internetowej – „najczęściej występującym rodzajem szkody: szkodą szybową”. Dzięki temu ubezpieczeniu zabezpieczamy sobie pokrycie naprawy lub wymiany szyby do 2 000 zł. Naprawa realizowana jest w – jak pisze ubezpieczyciel – „renomowanej sieci warsztatów specjalizujących się w naprawach i wymianach szyb w samochodach”. Naprawa lub wymiana szyby dokonywana jest nawet w ciągu dwóch dni od daty zgłoszenia szkody. Co istotne – zgłoszenie szkody nie powoduje utraty zniżek w AXA Direct.

fot. Delphimages - Fotolia.com

AXA Direct oferuje ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon można zakupić bez konieczności nabywania polisy AC. Dzięki temu ubezpieczeniu możliwa jest szybka pomoc przy wymianie koła na terenie całej Polski, przez 24 godziny na dobę.


Generali oferuje ubezpieczenie bagażu chroniące go przed zniszczeniem lub uszkodzeniem w wyniku wypadku komunikacyjnego spowodowanego przez ubezpieczonego. Ubezpieczenie obejmuje rzeczy osobiste przewożone w samochodzie, takie jak np. wózek i fotelik samochodowy dla dziecka, telefon komórkowy, laptop, nawigację satelitarną, a nawet box dachowy. Bagaże ubezpieczony są do kwoty 2 000 zł, ubezpieczenie sprzedawane jest tylko w pakiecie z AC. Oprócz ubezpieczenia bagażu Generali oferuje także ubezpieczenie Autoszyby. Podobnie jak w AXA Direct skorzystanie z zapewnianej przez niego ochrony nie wpływa na wysokość zniżek. Suma ubezpieczenia jest ustalana indywidualnie przez ubezpieczającego i może wynieść nawet 6 000 zł. Przy pierwszej szkodzie brak jest udziału własnego, a Generali pokrywa także koszt wymiany elementów związanych z szybą, tj. uszczelek, listew czy uchwytów.

Ubezpieczenie równa droga w Allianz zapewnia naprawę uszkodzeń spowodowanych złą nawierzchnią drogi. Dzięki temu ubezpieczeniu można naprawić szkody polegające na uszkodzeniu wszystkich lub niektórych spośród wymienionych elementów: felg, opon, układu wydechowego, układu hamulcowego, układu zawieszenia, układu kierowniczego. Dzięki ubezpieczeniu można naprawić nawet najmniejsze uszkodzenia spowodowane złą nawierzchnią. Jeśli w czasie rocznej umowy koszt napraw lub wymiany uszkodzonych elementów nie przekroczy 5 000 zł klient nie straci swoich zniżek w ubezpieczeniu AC.

 

1 2

następna

oprac. : TotalMoney.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.