eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › PZWLP: CFM w 2015 r.

PZWLP: CFM w 2015 r.

2016-02-01 13:31

PZWLP: CFM w 2015 r.

Samochody © Stockninja - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jak wynika z analiz Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacji skupiającej największe w naszym kraju siły wynajmujące i leasingujące auta, branża wynajmu długoterminowego absolutnie nie powinna mieć powodów do narzekań - miniony rok okazał się jednym z najlepszych w całej historii tego rynku. Dynamika wzrostu sięgnęła 16,6 proc., co jest najlepszym wynikiem od 7 lat. Ilość aut znajdujących się w wynajmie długoterminowym rosła przez wszystkie 12 miesięcy, aby pod koniec roku okazać się 1,5 raza wyższą niż rok wcześniej.
Jak dowodzą dane opublikowane przez Polskie Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), czyli organizacji reprezentującej branże CFM i Rent a Car, na przestrzeni minionych 12 miesięcy rynek wynajmu długoterminowego zdołał się powiększyć o niemal 21 tys. samochodów, co jest najlepszym wynikiem od 7 lat i świadectwem rocznej dynamiki na poziomie 16,6%. Pod koniec 2015 roku firmy należące do PZWLP dysponowały niemal 147 tys. (146.703) samochodów w 3 usługach: Full Serwis Leasing, Leasing z Serwisem i Wyłączne Zarządzanie.

W kluczowej z tych usług, czyli w Full Serwis Leasingu, polegającym na zewnętrznym finansowaniu samochodów firmowych oraz ich pełnej obsłudze administracyjnej i serwisowej przez firmę CFM, odnotowany w minionym roju wzrost przewyższył 10%.

Dynamika, z jaką rosła branża w minionym roku okazała się ponad 1,5-krotnie wyższa, niż rok wcześniej (10,3%) i konsekwentne zwiększała się w każdym kolejnym kwartale – od 11,1% r/r w pierwszym, 12,4% r/r w drugim, 14% r/r w kwartale trzecim, osiągając poziom 16,6% r/r w ostatnich trzech miesiącach 2015 roku.
Bardzo wysokie tempo rozwoju wynajmu długoterminowego w Polsce w 2015r., co więcej zwiększające się w każdym kolejnym kwartale, świadczy o wciąż rosnącej popularności tego rodzaju usług w naszym kraju – mówi Daniel Trzaskowski, Członek Zarządu PZWLP, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Volkswagen Leasing.

fot. mat. prasowe

Dynamika rozwoju wynajmu długoterminowego w 2015 r.

Popularność wynajmu długoterminowego wzrasta z każdym kwartałem.

– Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że tak wysoka dynamika przyrostu liczby samochodów w usługach wynajmu długoterminowego jest osiągana na rynku, który nie znajduje się już przecież w fazie wczesnego rozwoju i nie jest również mały. Biorąc pod uwagę firmy skupione w PZWLP, rynek CFM w Polsce liczy już prawie 150 tys. pojazdów. Zwiększenie tempa rozwoju rynku w zeszłym roku do rekordowego poziomu odnotowanego przez PZWLP, jest w dużym stopniu efektem coraz większej popularności usług wynajmu długoterminowego wśród przedsiębiorców z sektora MSP. W 2015 roku, z jednej strony dynamicznie rosło bowiem zainteresowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw taką formą użytkowania floty aut służbowych, a z drugiej zdecydowana większości firm wynajmu długoterminowego rozwijała swoje usługi pod kątem klientów z sektora MSP, tworząc oferty dostosowane do potrzeb mniejszych przedsiębiorców. Można z całą pewnością stwierdzić, że ilość mikro, małych i średnich firm, decydujących się w Polsce na wynajem długoterminowy samochodów, będzie w bieżącym roku wciąż się zwiększała, wpływając na dalszy duży wzrost całej branży.

fot. mat. prasowe

Udział branży wynajmu długoterminowego w sprzedaży nowych aut do firm

Co piąty nowy samochód osobowy był objęty usługami wynajmu długoterminowego.

 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: