eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › 10 najpopularniejszych SUV-ów w Polsce

10 najpopularniejszych SUV-ów w Polsce

2016-09-19 13:32

10 najpopularniejszych SUV-ów w Polsce

Nissan Qashqai © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (9)

Od dłuższego już czasu SUV-y cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Serwis OTOMOTO postanowił sprawdzić, które auta z tego segmentu nie mogły ostatnio narzekać na brak popularności. Z przeprowadzonej analizy wynika, że absolutnym liderem wyszukiwań jest Kia Sportage. Zainteresowaniem kupujących cieszą się jednak i inne marki. Sprawdźcie jakie.
Pierwszy SUV czyli Jeep Wagoneer pojawił się w Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Zapoczątkował całkowicie nową klasę samochodów i zyskał miano luksusowego auta terenowego. Unowocześniony i efektowny design nadwozia, przestronność czy też łatwość wykonywania manewrów sprawiła, że samochody sportowo – użytkowe świetnie sprawdzają się również w przestrzeni miejskiej.

Tak funkcjonalne i uniwersalne zestawienie cech okazało się strzałem w dziesiątkę. Popularność SUVów rośnie bardzo szybko. Na podstawie liczby zapytań w wyszukiwarce OTOMOTO wyłoniliśmy 10 modeli, które szczególnie interesowały Polaków w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Niewiele zmieniło się od 2014 roku w preferencjach Polaków, kiedy publikowaliśmy podobny raport - najczęściej poszukiwane modele to nadal Kia Sportage, Toyota RAV4 oraz Nissan Qashqai. Z piątego na czwarte miejsce awansowała Honda CR-V, tuż za nią Suzuki Grand Vitara, które jeszcze dwa lata temu w ogóle nie pojawiało się w pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych aut. Nadal bardzo chętnie wyszukiwane są takie modele jak BMW x3, Hyundai Tucson oraz Hyundai ix35.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wyszukiwane auta z parametrem "suv", udział wszystkich wyszukań w I poł. 2016 r.

Polscy internauci najbardziej interesują się Kią Sportage.

fot. mat. prasowe

Kia Sportage

Kia Sportage to auto najbardziej poszukiwane przez internautów.


Sprawdziliśmy również, jakie modele są najczęściej sprzedawane - z rozróżnieniem na auta nowe i używane.

Najchętniej wyszukiwane samochody to również najczęściej sprzedawane modele: Toyota RAV4, Nissan Qashqai oraz Kia Sportage. Na trzecie miejsce awansowało BMW x3. Dużą popularnością cieszy się też nowszy model BMW x5 z 2015 roku, który zajmuje 5 miejsce. Liczba ogłoszeń jest do siebie zbliżona - w porównaniu do 2014 roku w zestawieniu pojawił się tylko jeden nowy model: Mercedes-Benz ML.

Sprawdziliśmy, które roczniki czterech najczęściej wystawianych aut w OTOMOTO są najpopularniejsze. Toyota RAV4 pojawia się zazwyczaj w roczniku 2002, 2006 lub 2006. Charakterystyczne Nissany pochodzą najczęściej z 2007, 2008 oraz 2010 roku. Chętnie sprzedawana jest Kia Sportage w konfiguracji z 2010, 2011 i 2012 roku. Natomiast tak chętnie wystawiane BMW x3 najczęściej produkowane były w roku 2005, 2005 czy też 2007. Modele pochodzące z tych roczników podobnie jak w poprzednich latach najczęściej wyposażone są w silniki Diesla (63%), modele napędzane benzyną stanowią natomiast 30%.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wystawiane używane auta z parametrem "suv", udział wszystkich wystawień w I poł. 2016 r.

Ponad 5-procentowy udział w cąłości wystawień ma Toyota RAV4 z 2006 r.


Jak wygląda odpowiedź rynku na zapotrzebowanie użytkowników na nowe luksusowe auta terenowe?

Nowe modele wystawiane w serwisie OTOMOTO to z kolei: Jeep Renegade i Grand-Cherokee oraz Volkswagen Tiguan. Chętnie wybierane zarówno używane jak i nowe są SUVy takie jak: Volkswagen Tiguan, Hyundai Tucson, Honda CR-V, Nissan Qashqai oraz Kia Sportage.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wystawiane nowe auta z parametrem "suv", udział wszystkich wystawień w I poł. 2016 r.

Najczęściej wystawianym nowym suv-em jest Jeep Renegade


Dodatkowym atutem SUVów są ich konkurencyjne ceny, które pozwalają im na rywalizację z sedanami, kombi a nawet mini wanami. Przedstawiamy jak wyglądają średnie ceny dla najnowszych roczników najpopularniejszych modeli.

Nowoczesny crossover Nissan Qashqai z 2010 będzie na kosztował około 43 tysiące złotych. Jeśli interesuje nas rocznik 2015 - możemy otrzymać ten model w granicach 73 tysięcy złotych. W korzystnych cenach w ogłoszeniach pojawia się również Kia Sportage, która jest dostępna już od 49 tysięcy złotych w konfiguracji z 2010 roku, i 78 tysięcy jeśli chcemy zakupić model z 2015 roku.

fot. mat. prasowe

Jak wyglądają ceny ulubionych aut z nadwoziem typu "suv" w najnowszych rocznikach?

Nowe BMW to propozycja dla zasobniejszych portfeli.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: