eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najpopularniejsze samochody w Polsce. Który sedan zwycięża?

Najpopularniejsze samochody w Polsce. Który sedan zwycięża?

2016-12-12 11:03

Najpopularniejsze samochody w Polsce. Który sedan zwycięża?

BMW © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Sedan to zdecydowanie najpopularniejszy typ nadwozia. Z analizy ogłoszeń, które pojawiają się na łamach Otomoto.pl wynika, że w III kwartale bieżącego roku wybrała go 1/4 użytkowników tego portalu. Który model okazał się najpopularniejszy w przedziale do 30 tys. złotych? Liderami okazały się Audi A4 i BMW Seria 3. Pierwszy był najczęściej poszukiwany, drugi - najczęściej wstawiany na sprzedaż.
Pierwsze miejsce Audi A4 wśród najczęściej wyszukiwanych aut nie jest zaskoczeniem - w końcu Polacy szczególnie gustują w niemieckich autach. Audi okazało się również najczęściej wyszukiwaną marką. Na drugim końcu zestawienia znalazły się Opel Astra oraz Skoda Octavia.

A który sedan jest najczęściej sprzedawany? 9 na 10 miejsc rankingu przypadło w udziale niemieckim koncernom. Na pierwszym miejscu uplasowało się szesnastoletnie BMW Serii 3, druga pozycja to z kolei piętnastoletnie Audi A4, a podium zamyka Volkswagen Passat z 2001 roku. Rodzynkiem rankingu jest zajmująca dziewiąte miejsce trzynastoletnia Honda Accord.

Większość aut z zestawienia to segment D i E. Widać więc, że sedan ma gwarantować komfortową podróż na dłuższych trasach. Nie zaszkodzi też, aby był bogato wyposażony i reprezentacyjny. Wyjątek stanowi tu BMW Seria 7, czyli limuzyna z segmentu F, która kwalifikuje się o miana samochodu luksusowego.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wystawiane modele sedanów

Do najczęściej wyszukiwanych sedanów należy BMW seria 3


Poniższa tabela zawiera zestawienie cen 5 najpopularniejszych sedanów z roczników 2010-2015. Najchętniej wyszukiwane i sprzedawane modele czyli BMW Seria 3 oraz Audi A4 sprzed sześciu lat to wydatek rzędu 50 tysięcy złotych. O 10 tysięcy tańszy sedan to Passat, ale jeżeli chcielibyśmy, aby nie był starszy niż 1 rok, to musimy już dysponować kwotą przekraczającą 100 tysięcy złotych.

fot. mat. prasowe

Jak wyglądają ceny ulubionych sedanów w najnowszych rocznikach?

Najchętniej wyszukiwane i sprzedawane modele czyli BMW Seria 3 oraz Audi A4 sprzed sześciu lat będą nas kosztowały około 50 tysięcy złotychoprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Nowy Suzuki Ignis

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.