eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2017

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2017

2017-03-17 13:12

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2017

Które polisy były najtańsze w lutym 2017 roku? © Eisenhans - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych, lutowych kalkulacji internautów. Ich analiza dowodzi, że ci, którzy poszukują atrakcyjnych cen powinni byli skorzystać z oferty przygotowanej przez Liberty, AXA lub Link4. Pierwszy z ubezpieczycieli miał najlepsze propozycje OC oraz OC + AC + NNW, drugi dominował w zakresie OC+NNW, a trzeci był liderem kategorii OC+AC.
Najświeższy, lutowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż poprzednie - bierze pod lupę cztery kategorie ubezpieczeń. Oceniane są ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W lutym, tradycyjnie już, ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii)

Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Ranking Ubea.pl powstaje każdego miesiąca od przeszło dwóch lat. Jeszcze nigdy w jego historii żadna z firm nie otrzymała skrajnej oceny.

W okresie od 1 do 28 lutego 2017 roku, zwycięscy ubezpieczyciele, oferujący najtańsze ubezpieczenie samochodu na rynku, uzyskali następujące wyniki:
  • Liberty Ubezpieczenia - 3,95 pkt. w rankingu polis OC
  • AXA Ubezpieczenia - 4,07 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,18 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Liberty Ubezpieczenia - 4,04 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po porównaniu wyników rankingowych ze stycznia i lutego br. okazuje się, że w dwóch kategoriach (OC i OC + AC + NNW) marka Liberty Ubezpieczenia awansowała na pierwszą pozycję. Jeżeli chodzi o najważniejszą kategorię rankingu (OC), to zamiana kolejności na pierwszych dwóch miejscach dotyczyła marek należących do tego samego ubezpieczyciela (Liberty Ubezpieczenia oraz AXA Ubezpieczenia). W ostatniej kategorii rankingu (OC + AC + NNW), marka Liberty Ubezpieczenia awansowała na pierwsze miejsce kosztem Link4 (patrz poniższe zestawienia). Trzeba dodać, że Liberty Ubezpieczenia odnotowało również awans w kategorii dotyczącej pakietów OC + NNW.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl od początku bieżącego roku sprawdza średni poziom składek ubezpieczeń i pakietów oferowanych przez poszczególne firmy (OC + NNW, OC + AC, OC + AC + NNW), typując tym samym najtańsze ubezpieczenie samochodu. Takie wyniki obliczone na podstawie dużej próby statystycznej, można wykorzystać m.in. do sprawdzenia, jak od początku stycznia do końca lutego zmieniła się średnia składka polis oferowanych przez zwycięzców poszczególnych kategorii. Te zmiany były następujące:
  • Liberty Ubezpieczenia (ranking OC) - średnia składka w styczniu 2017 roku: 1247,76 zł, średnia składka w lutym 2017 roku: 1306,69 zł (wzrost o 4,72%)
  • AXA Ubezpieczenia (ranking OC + NNW) - średnia składka w styczniu 2017 roku: 1036,58 zł, średnia składka w lutym 2017 roku: 1055,77 zł (wzrost o 1,85%)
  • Link4 (ranking OC + AC) - średnia składka w styczniu 2017 roku: 1862,00 zł, średnia składka w lutym 2017 roku: 2092,68 zł (wzrost o 12,39%)
  • Liberty Ubezpieczenia (ranking OC + AC + NNW) - średnia składka w styczniu 2017 roku: 2034,01 zł, średnia składka w lutym 2017 roku: 1903,46 zł (spadek o 6,42%)

Powyższe wyniki udowadniają, że nawet w przypadku „najtańszych” ofert ubezpieczenia OC i pakietów OC + AC, są widoczne spore podwyżki naliczanej składki. Co ciekawe, solidarne podwyżki nie zaburzyły dotychczasowej kolejności cenowej ubezpieczycieli.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Najlepsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne proponuje obecnie Liberty.

„W dalszym ciągu mamy do czynienia z wyraźną przewagą kilku towarzystw i marek ubezpieczeniowych (np. Link4, Liberty Ubezpieczenia, AXA Ubezpieczenia)” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.