eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2017

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2017

2017-05-12 10:18

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2017

Gdzie po ubezpieczenie samochodu? © natali_mis - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych kalkulacji internautów z kwietnia br. Ich analiza dowodzi, że ci, którzy poszukują atrakcyjnych cen powinni byli skorzystać z oferty przygotowanej przez AXA Ubezpieczenia lub Link4. Pierwszy z ubezpieczycieli miał najlepsze propozycje OC oraz OC + NNW, drugi dominował w zakresie OC+AC oraz pakietów OC + AC + NNW.
Najświeższy, kwietniowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż poprzednie - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W kwietniu, tradycyjnie już, ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Ranking Ubea.pl powstaje każdego miesiąca od przeszło dwóch lat i jeszcze nigdy w jego historii żadna z firm nie otrzymała żadnej ze skrajnych ocen.

Od 1 do 30 kwietnia 2017 roku, zwycięscy ubezpieczyciele uzyskali następujące wyniki:
 • AXA Ubezpieczenia - 4,55 pkt. w rankingu polis OC
 • AXA Ubezpieczenia - 4,65 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,44 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Link4 - 4,21 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po porównaniu wyników rankingu ubezpieczycieli z marca i kwietnia 2017 roku, można zauważyć ciekawe zmiany. Dotyczą one pakietowych kategorii OC + AC oraz OC + AC + NNW. W pierwszej z wymienionych kategorii, marka Link4 zastąpiła Liberty Ubezpieczenia na pierwszym miejscu. Warto wspomnieć, że polisy Liberty Ubezpieczenia nie będą już pojawiać się w rankingach Ubea.pl. Wspomniana marka 1 kwietnia 2017 r. została zlikwidowana przez Grupę AXA. Co ciekawe, w rankingu pakietów OC + AC + NNW, firma Link4 też zastąpiła Liberty Ubezpieczenia na pierwszym miejscu (patrz poniższe zestawienie). Grupie AXA udało się jednak utrzymać pierwsze miejsca w kategoriach dotyczących polis OC i pakietów OC + NNW.
„To oznacza, że cenowi liderzy równo podzielili się najwyższymi pozycjami w kwietniowym rankingu” - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki Ubea.pl.

Od pewnego czasu, porównywarka Ubea.pl publikuje też informacje na temat średnich składek OC, które ubezpieczyciele proponowali jej użytkownikom. Te dane można wykorzystać do sprawdzenia, jak bardzo w kwietniu 2017 r. zmieniła się średnia składka ubezpieczeń OC (bez pakietowych dodatków). Po porównaniu wyników rankingowych z marca i kwietnia 2017 roku okazuje się, że zmiany były następujące:
 • AXA Ubezpieczenia: -4%
 • You Can Drive: 0%
 • Link4: -3%
 • Aviva: -1%
 • UNIQA: firma nieklasyfikowana w marcu 2017 r.
 • Gothaer: -4%
 • Generali: -1%

Dość zaskakujące dane Ubea.pl sugerują, że kwiecień 2017 r. był pierwszym od dawna miesiącem bez podwyżek średnich składek za OC. W ujęciu miesięcznym odnotowano nawet niewielkie spadki (od 1% do 4%). Takie wyniki są bardzo ciekawe, ale na razie trzeba się wstrzymać z wyciąganiem dalekosiężnych wniosków. Nie wiadomo bowiem, jakie były przyczyny zahamowania wzrostu cen za OC.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Najlepsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne proponuje obecnie AXA Ubezpieczenia.

„Najbardziej możliwe są dwa warianty: ubezpieczyciele postanowili okresowo przerwać podwyżki ze względu na skargi konsumentów (m.in. do UOKiK-u oraz Rzecznika Ubezpieczonych) albo tymczasowo osiągnęli zadowalający poziom rentowności na sprzedaży polis OC. Za kilka miesięcy będziemy już wiedzieli, które wyjaśnienie było prawidłowe” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (8)

 • Komentarz usunięty

 • kordekj / 2017-05-14 19:27:30

  a tam pierdoły jedynym słusznym rozwiązaniem w kwestii oc jest telematyka w polsce yu próbowało cś w tym teacie zrobić ale chyba przeszło bez echa powinniśmy sie od zachodu uczyć skoro oni wiedzą więcej odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kwiatkowskiirek / 2017-05-14 19:49:59

   co to telematyka? nie słyszałem o ubezpieczycielu YU odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kordekj / 2017-05-14 19:55:12

   yu to yanosik z ergo hestia razem mieli wprowadzić nowe oc - aplikacja yanosik miała ocenić twó styl jazdy, a ergo ubezpieczyć zależnie od niego odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kwiatkowskiirek / 2017-05-14 20:02:04

   brzmi dobrze! ale skoro to takie sensowne rozwiązanie to dlaczego się nie przyjęło? i dlaczego akurat z ergo, mam z nimi złe wspomnienia :| odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kordekj / 2017-05-14 20:09:17

   no widać polscy kierowcy wolą się jednak dkładać kaczorowi do 500+ zamiast zaoszczędzć trochę grosza chociaż czytaem też że to pzu własnie utrąciło yanosika bo im klientów odbijał odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kwiatkowskiirek / 2017-05-14 20:17:38

   no ja czytałem też o jakiejś zmowei między ubezpieczalniami to chodziło właśnie o to żeby wygryźć yanosika z rynku ubezpieczeń? odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kordekj / 2017-05-14 20:25:59

   tak, próboali utrącic łeb sprawie ale jest coaz więcej nowych rozwiązań różnych nawet ostatnio gdzieś czytałem o ubezpieczeniach na godziny także może w koncu czeka nas jakaś rewolucja na tym siermiężnym rynku no bo ile można tak żyć i tyle płacić odpowiedz ] [ cytuj ]

  • kwiatkowskiirek / 2017-05-14 20:43:43

   bo ceny oc to już wzrosły tak że głowa mała nic dzinweg, że ludzie zaczynają kombinować a skoro jest popyt na nietypowe rozwiązania to może takich yanosikowych ubezpieczycieli będzie więcej odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.