eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › O ile droższe jest OC na raty?

O ile droższe jest OC na raty?

2017-07-17 11:05

O ile droższe jest OC na raty?

O ile droższe jest OC na raty? © natali_mis - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

OC na raty? Czemu nie. Ubezpieczyciele godzą się na takie rozwiązanie, ale w błędzie jest ten, kto myśli, że jest to opcja darmowa. Ratalna składka nieuchronnie bowiem oznacza wzrost ceny ubezpieczenia. Na jak dużą podwyżkę należy być przygotowanym? Który z ubezpieczycieli okazuje się najdroższy? Oto rezultaty analizy Ubea.pl.
Zabierając się do analizy finansowych rezultatów rozłożenia składki OC na raty, warto posłużyć się przykładem. Przyjmijmy, że OC w kilku częściach chce zapłacić czterdziestojednoletni pracownik biurowy z Warszawy, który jeździ Oplem Corsą D 1.2 16V Cosmo (2011 r.) i posiada 50% zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy.

W pierwszym wariancie analizy obliczono składkę OC płatną w całości. Jej koszty przy zakupie przez Internet wyniosły od 608 zł (Link4) do 1231 zł (UNIQA). Ta niebagatelna różnica w proponowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli stawkach nie jest niczym zaskakującym i powinna być impulsem do porównywania ich oferty jeszcze przed zakupem
„Podobne zróżnicowanie poziomu składek za OC, dotyczy wielu innych kalkulacji” - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Po sprawdzeniu innych wariantów płatności okazuje się, że dwie firmy (AXA oraz Aviva) nie pozwalają na podział składki uwzględnionej w poniższej tabeli. Wspomniani ubezpieczyciele udzielają sporych rabatów na zakup ubezpieczenia OC przez Internet pod warunkiem, że zostanie ono opłacone jednym przelewem.

W przypadku sześciu pozostałych zakładów ubezpieczeń, możliwość opłacenia polisy OC na raty, wiąże się ze wzrostem składki o:
  • 10% - Benefia
  • 10% - Gothaer
  • 10% - UNIQA
  • 11% - MTU24
  • 15% - Link4
  • 20% - Generali

Pomimo stosunkowo wysokiej dopłaty do składki (+15%), Link4 pozostaje „najtańszym” ubezpieczycielem również w przypadku polis z półroczną ratą (patrz poniższe zestawienie). Warto wspomnieć, że Link4 (obok MTU24 oraz UNIQA) przy zakupie OC przez Internet pozwala przykładowemu kierowcy na płatność w czterech kwartalnych ratach.
„Osoba wybierająca takie rozwiązanie, musi zapłacić składkę wyższą o 15% (UNIQA), 28% (MTU24) lub 30% (Link4) niż kierowca, który od razu pokryje cały dług wobec ubezpieczyciela” - tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

OC na raty

Decydując się na rozłożenie OC na raty należy się liczyć z wyższymi kosztami.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.