eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2017

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2017

2017-09-14 13:31

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2017

Gdzie najtańsze ubezpieczenie samochodu? ©  kwanchaift - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych kalkulacji internautów z sierpnia br. Ich analiza dowodzi, że ci, którzy poszukiwali najbardziej atrakcyjnych cen, powinni byli skorzystać z oferty przygotowanej przez AXA Ubezpieczenia, Link4 lub Avivę. Pierwszy z ubezpieczycieli miał najlepsze propozycje OC oraz OC + NNW, drugi dominował w zakresie OC + AC, a trzeci oferował najlepsze pakiety OC + AC + NNW.
Najświeższy, sierpniowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 31 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W sierpniu, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Ranking Ubea.pl powstaje każdego miesiąca, nieprzerwanie od stycznia 2015 r. i jeszcze nigdy w jego historii żadna z firm nie otrzymała żadnej ze skrajnych ocen.

Na podstawie kalkulacji dokonanych od 1 do 31 sierpnia 2017 roku można stwierdzić, że tym razem zwycięzcami okazali się:
 • W rankingu polis OC: AXA Ubezpieczenia - 4,15 pkt.
 • W rankingu pakietów OC + NNW: AXA Ubezpieczenia - 4,25 pkt.
 • W rankingu pakietów OC + AC: Link4 - 4,27 pkt.
 • W rankingu pakietów OC + AC + NNW: Aviva - 4,03 pkt.

Co ważne, zmiany na pierwszej pozycji (względem lipca br.), dotyczyły tylko jednej kategorii rankingowej (OC + AC).
„Poprzednio dwaj ubezpieczyciele (Link4 i Aviva), uzyskali w tej kategorii identyczny wynik punktowy. Miesiąc później, Link4 nieznacznie wyprzedził swojego konkurenta. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że różnica pomiędzy tymi ubezpieczycielami w sierpniu była bardzo mała (Link4 - 4,27 pkt., Aviva - 4,22 pkt.)” - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.


Analiza przeciętnych składek za polisy OC jest ciekawym uzupełnieniem wyników sierpniowego rankingu Ubea.pl. Wspomniana porównywarka już regularnie oblicza przeciętny poziom składki proponowany osobom podającym swoje dane w kalkulatorze ubezpieczeniowym. Informacje zebrane od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2017 r. wskazują, że przeciętna składka za OC w poszczególnych towarzystwach wynosiła:
 • AXA Ubezpieczenia - 1 356 zł
 • You Can Drive - 2 368 zł (uwaga: pod marką You Can Drive są sprzedawane tylko polisy dla młodych kierowców, co skutkuje wyższym poziomem składki)
 • MTU - 1 684 zł
 • Aviva - 1 812 zł
 • Benefia - 1 743 zł
 • Link4 - 1 949 zł
 • UNIQA - 2 027 zł
 • Gothaer - 2 058 zł
 • Generali - 2 416 zł

Nietrudno zauważyć, że różnica pomiędzy przeciętnym poziomem składki OC dla „najtańszego” i „najdroższego” towarzystwa jest bardzo duża. Klienci Generali za obowiązkowa polisę OC, przeciętnie zapłacą o ponad 1000 zł więcej niż osoby wybierające propozycje firmy AXA.
„Bardzo duże różnice w wysokości przeciętnej składki, nie są zaskakujące dla osób znających realia krajowego rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Dopłacanie 1000 zł rocznie za obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oczywiście nie ma sensu, gdyż wszystkie takie polisy zapewniają identyczny zakres ochrony, który został określony ustawowo” - zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Peugeot 308 po liftingu

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.