eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2017

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2017

2017-12-21 09:57

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2017

Gdzie najtańsze ubezpieczenie samochodu w XI? © rutchapong - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych kalkulacji internautów z listopada br. Ich analiza dowodzi, że ci, którzy poszukiwali najbardziej atrakcyjnych cen, powinni byli skorzystać z oferty przygotowanej przez Benefię, Link4 lub Avivę. Pierwszy z ubezpieczycieli miał najlepsze propozycje OC oraz OC + NNW, drugi dominował w zakresie OC + AC, a trzeci oferował najlepsze pakiety OC + AC + NNW.
Najświeższy listopadowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 34 poprzednie - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W listopadzie, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dodajmy, że stałość reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele pozwala dokładnie śledzić zmiany w rankingu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Marka Benefia to rankingowy zwycięzca listopada


Po sprawdzeniu tysięcy anonimowych kalkulacji, które kierowcy wykonali od 1 listopada do 30 listopada 2017 roku, porównywarka Ubea.pl wskazała następujące zakłady ubezpieczeń/marki ubezpieczeniowe z najwyższą liczbą punktów:
  • Benefia - 4,20 pkt. w rankingu polis OC
  • Benefia - 4,20 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,30 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Aviva - 4,07 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Dzięki porównaniu wyników rankingowych z października i listopada 2017 r. można stwierdzić, że zaszła jedna zmiana na pierwszej pozycji. Mowa o awansie Benefii na najwyższy stopień podium w rankingu OC. Benefia zajmująca drugie miejsce w październiku 2017 roku, zamieniła się miejscami z dotychczasowym liderem cenowym, czyli marką You Can Drive należącą do Ergo Hestii. „Warto zwrócić uwagę, że w listopadzie br. mieliśmy do czynienia z dominacją Benefii. Polisy sprzedawane pod tym znakiem firmowym przez Compensę TU VIG, okazały się „najtańsze” w przypadku kategorii OC oraz OC + NNW” - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Benefia awansowała na najwyższy stopień podium w rankingu OC.


Oprócz wcześniej wymienionych ubezpieczycieli (Benefia/Compensa, You Can Drive/Ergo Hestia, Link4 oraz Aviva), żadne inne towarzystwo ubezpieczeniowe nie zasługuje na wyróżnienie z powodu dobrych wyników.
„Podobnie jak poprzednio, nisko w cenowej klasyfikacji uplasowały się firmy Proama, UNIQA, Generali oraz Gothaer. Tych ubezpieczycieli raczej nie można podejrzewać o mocną konkurencję cenową i wywieranie presji na inne towarzystwa poprzez niski poziom składek” - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: