eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Polacy a wynajem samochodów w wakacje

Polacy a wynajem samochodów w wakacje

2018-07-13 10:12

Polacy a wynajem samochodów w wakacje

Polacy chętnie wypożyczają auta w wakacje © olezzo - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Zdecydowana większość Polaków, którzy wypożyczali auta podczas wakacji, zamierza skorzystać z tej usługi również tego lata. Na co zwracamy szczególną uwagę odwiedzając wypożyczalnie samochodów? Które z aut cieszą się największą popularnością? Jakie sposoby rezerwacji preferujemy?Odpowiedzi na te pytania dostarcza badanie zrealizowane przez SW Research dla Avis Polska.
Wynajem samochodów cieszy się wśród Polaków dość sporą popularnością. Na wakacjach w kraju na taką opcję zdecydowało się niemal 59 proc badanych, a za granicą - nieco ponad 60 proc.

Najważniejsze są cena, bezpieczeństwo i miejsce odbioru auta


Nie jest żadnym zaskoczeniem, że podstawowym kryterium wyboru tak auta, jak i wypożyczalni samochodów jest cena - na czynnik ekonomiczny wskazało 6 na 10 ankietowanych. Dla 45 proc. ankietowanych istotna okazała się dostępność ochrony ubezpieczeniowej, a 3 a 10 badanych wskazało na możliwość odbioru auta w dogodnym miejscu np. na lotnisku czy w pobliżu stacji kolejowej.
– Jest to ogromne ułatwienie dla podróżujących samolotem lub pociągiem. Odbiór auta w tego typu miejscu pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Dzięki temu udający się na urlop mogą jeszcze bardziej wypocząć i cieszyć się wakacjami – komentuje Wolfgang Huber, Country Manager Avis Polska. – Wypożyczenie samochodu na lotnisku jest nie tylko wygodne, ale również bardziej korzystne finansowo. Wynajmując samochód w porcie lotniczym w weekend, możemy liczyć na dodatkowe rabaty – dodaje.

fot. mat. prasowe

Wypożyczanie aut

Polacy wypożyczają samochody zarówno w kraju, jak i za granicą.


Praktyczne auta najpopularniejsze


Największą popularnością wśród Polaków wypożyczających auta na wakacjach cieszą się pojazdy średniej wielkości takie jak Volkswagen Golf czy Seat Leon. Na ich wynajem zdecydowało się niemal 60 proc. badanych.
– Wybór auta średniej wielkości okazuje się optymalnym rozwiązaniem podczas wyjazdu z rodziną lub grupą przyjaciół. Taki pojazd zapewnia odpowiedni komfort podróży i jest atrakcyjny cenowo – podkreśla Wolfgang Huber.

Rezerwuj wcześniej i oszczędzaj


65 proc. osób korzystających z usług wypożyczalni dokonuje rezerwacji z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, często online.
– Zamówienie samochodu na kilka dni przed jego odbiorem to jednak za krótko, by móc skorzystać z zalet wcześniejszej rezerwacji. Wypożyczającym auto radzimy, aby dokonywali jej nawet z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu cena wynajmu jest niższa, a gama dostępnych modeli znacznie szersza – tłumaczy Wolfgang Huber.

fot. mat. prasowe

Na co zwracamy uwagę wypożyczając auto?

Dla 61% respondentów liczy się przede wszystkim cena wynajmu.


– Aż 63 proc. spośród osób, które rezerwowały pojazd z wyprzedzeniem, robiło to online za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej wypożyczalni. Pokazuje to, jak ważne w dzisiejszych czasach są nowoczesne technologie i jak bardzo wspierają one mobilność podróżujących – komentuje Huber. – Wiele wypożyczalni samochodów podąża za tymi trendami, stawiając na coraz to nowe rozwiązania – dodaje.

Metodologia badania
Badanie zostało przeprowadzone przez SW RESEARCH na zlecenie Avis Budget Group Polska metodą wywiadów on-line (CAWI) na próbie 602 osób w wieku powyżej 20 lat. Wszyscy ankietowani posiadają prawo jazdy kat. B. W ciągu ostatnich 2 lat wypożyczyli samochód co najmniej raz w czasie wakacji.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • leszekmarciniak / 2018-08-04 14:18:26

    Ja wyjeżdżam z rodzinką w tym roku na last minute do Włoch (fenomenalna oferta last minute z Itaki, cała rodzinka może sobie pozwolić na fajne wakacje! I oczywiście zdecydowaliśmy się na wynajem samochodu, choć w niektórych miastach to pewnie będzie niezły obóz przetrwania na drodze ha ha! odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: