eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › Ile kosztuje wynajem samochodu na wakacje?

Ile kosztuje wynajem samochodu na wakacje?

2018-07-31 11:30

Ile kosztuje wynajem samochodu na wakacje?

Wynajem samochodu na wakacje © drubig-photo - Fotolia

To, gdzie udamy się na wakacje zależy nie tylko od naszych marzeń, ale w dużej mierze również od budżetu i dostępnego środka transportu, który ma zawieźć nas do celu. Z ostatniego raportu „Polak jedzie na wakacje” wynika, że na wypoczynek najczęściej udajemy się samochodem. Robi tak aż 60% badanych. I nie ma w tym zupełnie nic zaskakującego - auto to wygoda i niezależność. Do tego wcale nie musimy go posiadać - dobrym pomysłem może okazać się wynajem samochodu na wakacje.
Wynajem samochodu na czas letniego urlopu to opcja, którą Polacy coraz częściej biorą pod uwagę. Potwierdza to Barbara Mazur, Dyrektor Działu Short Term Rental Grupy Masterlease.
- Wraz z rozpoczynającym się okresem letnim zauważamy większe zainteresowanie klientów odnośnie kilkunastodniowego wynajmu samochodów rodzinnych, które chcieliby wykorzystać wyłącznie do podróży wakacyjnej. Tym bardziej, że w naszej ofercie znajdują się nie tylko samochody typu kombi, ale i m.in. 9-osobowe vany. W ten sposób dwie rodziny mogą skorzystać z jednego auta, oszczędzając na kosztach wynajmu i benzyny – mówi.

Ile kosztuje wypożyczenie auta na 2-tygodniowy wakacyjny wyjazd?


To, ile zapłacimy za wynajem samochodu, jest uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się okres, na jaki wypożyczamy auto - im jest on dłuższy, tym cena wynajmu za dobę jest mniej wygórowana. Znaczenie ma również klasa auta. Wynajem małego samochodu w typie Fiata 500 czy Citroena C1 w terminie od 8 do 14 dni to wydatek rzędu 890 zł netto, co daje ok. 63 zł netto za dzień.
- Najmniejszymi autami miejskimi zazwyczaj interesują się bardzo młode osoby, które nie posiadają jeszcze własnego samochodu, dlatego szukają możliwie najtańszego auta, które mogliby wykorzystać na potrzeby wakacyjnego wyjazdu z przyjaciółmi. Największym zainteresowaniem cieszą jednak modele popularnych marek w wersji kombi – dodaje Barbara Mazur z Grupy Masterlease.

Koszt dwutygodniowego wynajęcia Forda Focusa, Opla Astry, Toyoty Yaris czy Hondy Civic w wersji kombi zaczyna się od 1 230 zł netto, czyli ok. 88 zł netto na dobę. Osoby zainteresowane modelami kombi dysponującymi większymi powierzchniami bagażników, jak np. Ford Mondeo, Citroen C5 czy Hyundai I40 muszą liczyć się z kosztem ok. 1 800 zł netto, co w przeliczeniu na dobę wynosi ok. 130 zł netto.
- Wszystkie nasze samochody dostępne w ofercie najmu krótkoterminowego są dobrze wyposażone i mają maksymalnie 12 miesięcy. Co ważne, klient w czasie użytkowania nie przejmuje się żadnymi usterkami ani limitem przejechanych kilometrów. W kosztach wynajmu jest uwzględniona obsługa techniczna i opieka assistance dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz ubezpieczenie komunikacyjne, a także możliwość skorzystania z samochodu zastępczego w przypadku awarii. Ponadto, klient, który chce, aby wakacyjny transport kosztował możliwie najtaniej, może bezpłatnie zwrócić samochód po dojechaniu do celu i ponownie wypożyczyć go dopiero w drogę powrotną. Nie trzeba wówczas płacić za wynajem samochodu w trakcie urlopu, jeżeli nie będzie on potrzebny. Warunkiem jest tylko, aby w danym mieście znajdował się nasz punkt najmu, których jest kilkanaście w całej Polsce – komentuje Barbara Mazur, Dyrektor Działu Short Term Rental Grupy Masterlease.

fot. drubig-photo - Fotolia

Wynajem samochodu na wakacje

Cena wynajmu jest uzależniona od klasy samochodu oraz terminu na jaki ma zostać wypożyczony


Poznaj warunki użytkowania wypożyczanego auta


Wiele firm świadczących usługi krótkoterminowego wypożyczenia auta narzuca pewne ograniczenia, z którymi klient powinien zapoznać się przed podpisaniem umowy. Najczęściej jest to limit kilometrów jaki maksymalnie można przejechać w trakcie użytkowania. Jego przekroczenie może wiązać się dodatkowymi kosztami w postaci opłat za przejechany każdy dodatkowy kilometr. Warto również zwrócić uwagę na obostrzenia dotyczące podróżowania autem poza granice kraju. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a w razie awarii kierowca może mieć problem z szybkim uzyskaniem pomocy w ramach opieki assistance. Wypożyczane samochody mogą mieć wbudowane nadajniki GPS, więc samowolny wyjazd za granicę, wbrew regulaminowi użytkowania może oznaczać dodatkowe koszty w postaci kary.

Dobrze jest również szczegółowo przeanalizować zakres oferowanego ubezpieczenia. Lepiej być świadomym kar jakie mogą wiązać się z uszkodzeniem samochodu z winy kierowcy. Podobnie może być z miejscem oddania samochodu. Jeżeli kierowca planuje oddać samochód w innym miejscu niż go wynajmował, to powinien upewnić się czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: