eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najpopularniejsze samochody na abonament

Najpopularniejsze samochody na abonament

2018-10-07 00:15

Najpopularniejsze samochody na abonament

Jakie są najpopularniejsze samochody na abonament? © Yuri Bizgaimer - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Volvo XC 60, Mercedes GLC oraz Nissan Qashqai to trzy najczęściej poszukiwane samochody na abonament - wynika z zestawienia przygotowanego przez carsmile. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: BMW seria 5, Ford Focus, Mercedes Benz GLA, Skoda Fabia, Opel Astra, BMW X3 oraz Audi A4. Przeprowadzona analiza dowiodła również, że klienci z rzadka decydują się na jazdę testową przed podpisaniem umowy. Niewysoki jest również odsetek tych, którzy wybierają leasing zamiast najmu długoterminowego.
Wygląda na to, że samochód na abonament ma być dziś oznaką prestiżu. Do takich przynajmniej wniosków prowadzi analiza pierwszych rezultatów powstałej przed trzema miesiącami platformy carsmile.pl, za pośrednictwem której można wynająć (na okres od roku do 5 lat) albo wyleasingować samochód online.

Kowalski celuje wyżej


W zestawieniu 10 najpopularniejszych samochodów na abonament nie brakuje zaskoczeń. Okazuje się bowiem, że gdyby nie Skoda Fabia i Opel Astra to lista ta nie miałaby zupełnie nic wspólnego z cyklicznie sporządzanym przez Samar rankingiem najchętniej kupowanych aut w naszym kraju. Przesadą nie będzie stwierdzenie, że samochód na abonament ma dodawać nam prestiżu. Bo o czymże innym może świadczyć to, że w zestawieniu znalazło się Volvo XC 60, dwa Mercedesy (GLC i GLA) oraz dwa modele BMW (5 i X3).

90% samochodów w najmie


Co ciekawe, aż 90% użytkowników platformy wybiera najem.
– Nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy. Zakładaliśmy, że większość klientów, którzy skorzystają z naszego serwisu wybierze leasing, bo ten ma w Polsce długą historię – nie kryje zdziwienia Łukasz Domański, prezes carsmile.
Tymczasem aż 90% klientów, którzy podpisali umowy w pierwszych 3 miesiącach istnienia carsmile, zgłosiło się do nas po najem długoterminowy.
– Wiemy, że ten segment to przyszłość, ale zakładaliśmy raczej, że będziemy musieli użytkowników edukować, pokazywać im, jaką przewagę ma najem nad leasingiem. Tymczasem okazało się, że nie ma takiej potrzeby. Rynek jest już na takim etapie rozwoju - podsumowuje Domański.

W abonamencie nic Cię nie zaskoczy


Przypomnijmy, że leasing, to jedynie sposób finansowania auta, które po zakończeniu umowy jest wykupywane przez leasingobiorcę. Użytkownik sam pokrywa koszty ubezpieczenia, serwisów i ewentualnych napraw oraz zakupu i wymiany opon. Inaczej jest w przypadku najmu długoterminowego – najemca opłaca tylko miesięczny abonament na samochód, nie ponosząc wyżej wymienionych kosztów (pokrywa je firma wynajmująca). Taka konstrukcja sprawia, że nie zaskoczy nas żadna nieprzewidziana sytuacja, np. awaria, która nie jest objęta gwarancją albo nastąpiła już po zakończeniu okresu gwarancyjnego. W carsmile.pl abonament składa się z części stałej oraz niewielkiej części zmiennej uzależnionej od liczby przejechanych kilometrów. Nie ma natomiast żadnego limitu kilometrów, można jeździć samochodem bez ograniczeń.

Wyższa półka za podobną cenę


Z uwagi na fakt, że w najmie, nie dochodzi do przeniesienia własności, a użytkownik płaci jedynie za możliwość korzystania z auta w okresie umowy, wydatki, jakie musi w związku z tym ponieść są zdecydowanie niższe niż w przypadku zakupu auta na własność. Dzięki temu może jeździć samochodem o jedną lub nawet dwie klasy wyższym. Przykładowo 3-osobowa rodzina, zarabiająca 10 tys. PLN brutto, mająca zdolność kredytową na poziomie 50 tys. PLN, może kupić sobie Opla Corsę, ponosząc oprócz raty kredytu również koszty ubezpieczenia, serwisów oraz opon. Ta sama rodzina może wynająć Nissana Qashqai i nie ponosić wspomnianych kosztów dodatkowych. To może tłumaczyć dlaczego model ten znalazł się na trzecim miejscu w rankingu TOP10 najbardziej poszukiwanych aut na abonament wg carsmile.

fot. mat. prasowe

TOP10 najbardziej poszukiwanych modeli aut na abonament

Na szczycie TOP 10 najbardziej poszukiwanych aut Volvo XC 60.


Wśród klientów carsmile znalazła się osoba, która wybrała jedno z najszybszych modeli Porsche – 911 GT3 RS. W tym przypadku jednak zakup auta sfinansowano leasingiem.
– Jest to wyjątkowy samochód, którym można ścigać się na torze. W takim przypadku oszacowanie kosztów dodatkowych serwisów oraz napraw wynikających ze specyfiki użytkowania, a tym samym wyliczenie atrakcyjnej stawki abonamentu, byłoby trudne. Model leasingu okazał się tu bardziej efektywny – wyjaśnia Michał Knitter, wiceprezes carsmile.

Jazdy testowe to przeżytek?


Zaskakujący dla twórców carsmile okazał się też bardzo niski odsetek użytkowników korzystających z jazd testowych.
– Jesteśmy przygotowani na to, aby zainteresowanym osobom umówić jazdę testową w wybranym salonie – mówi Michał Knitter. Okazuje się jednak, że do tej pory z takiej możliwości skorzystało zaledwie 10% klientów. – Mamy kolejny dowód na dojrzałość rynku najmu oraz gotowość Polaków do zakupu aut całkowicie przez internet – zauważa wiceprezes carsmile. W carsmile umowę można podpisać online, a samochód może być podstawiony pod dom. – W dobie internetu, nie trzeba odwiedzać salonu, żeby mieć bogatą wiedzę o samochodach. Użytkownicy są świetnie przygotowani, oglądają i czytają różnego rodzaju testy. Jak widać wielu z nich wystarcza to, aby wybrać auto – podkreśla Knitter.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: