eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ceny OC dla młodych kierowców spadły najbardziej

Ceny OC dla młodych kierowców spadły najbardziej

2018-10-12 10:32

Ceny OC dla młodych kierowców spadły najbardziej

Ceny OC dla młodych kierowców spadły najbardziej © Drobot Dean - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Wprawdzie w III kwartale bieżącego roku młodzi kierowcy ciągle stanowili grupę, która za OC musiała płacić najwięcej, to jednak to właśnie w ich przypadku odnotowano największe obniżki. Z analizy rankomat.pl wynika, że stawki dla kierujących do 25. roku życia, pikowały względem minionego roku o 14,6%.
Miniony kwartał okazał się kolejnym okresem, który dał polskim kierowcom chwilę wytchnienia - obniżki cen OC były kontynuowane i dotyczyły klientów w każdym wieku. Kto odczuł je w największym, a kto w najmniejszym stopniu?

Najwyższe ceny i największe obniżki


Nie jest właściwie żadnym zaskoczeniem, że w III kw. br. na największy wydatek musieli być przygotowani najmłodsi kierowcy, których ubezpieczyciele uważają za najbardziej ryzykowną grupę klientów. Przeciętna składka na OC dla osób pomiędzy 18 a 25 rokiem życia sięgała 1709 zł, co oznacza, że była o 133% wyższa od średniej liczonej dla całego rynku. Jednocześnie to właśnie w przypadku tych kierowców odnotowany został największy spadek cen w porównaniu z rokiem poprzednim – aż 14,6% - wynika z danych rankomat.pl.

Na najniższe ceny mogli liczyć najbardziej doświadczeni kierowcy, po 55. roku życia. Obniżki dla tej grupy nie były jednak największe (-10%). Kierowcy z pozostałych grup wiekowych również płacili za OC mniej niż przed rokiem.

fot. mat. prasowe

Wiek kierowcy a cena OC

Ubezpieczyciele od lat najwyższe ceny OC oferują młodym kierowcom.


Najniższe ceny dla osób w związkach małżeńskich


W III kwartale 2018 r. na najniższe ceny OC mogły liczyć osoby w związkach małżeńskich (649 zł). Obniżka w ich przypadku była jednak najniższa i wyniosła -9,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Choć najwięcej za polisę płacili kawalerowie i panny, to właśnie w ich przypadku odnotowany został największy spadek cen (-16,1%).
- Wyższe ceny OC oferowane osobom stanu wolnego, mogą być skutkiem ich często młodego wieku. To właśnie do tej grupy przynależy najwięcej młodych kierowców, którzy nie wypracowali jeszcze zniżek za bezszkodową jazdę i nie posiadają dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów - mówi Urszula Pazio-Hrapkowicz, Dyrektor operacyjny rankomat.pl.

fot. mat. prasowe

Cena OC a stan cywilny

Zawarcie związku małżeńskiego to gwarancja tańszego OC.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: