eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2018?

Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2018?

2018-11-21 12:36

Jakie składki OC płaciliśmy w październiku 2018?

Koniec spadających cen OC © thanksforbuying - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Ceny OC dają zmotoryzowanym chwilę wytchnienia. Analiza zapytań złożonych przez użytkowników porównywarki Ubea.pl dowiodła, że w sierpniu i we wrześniu średnie składki za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne spadały. A jak było w październiku? Czy spadki sprzed miesiąca i dwóch doczekały się kontynuacji?

Wartość barometru cenowego z października 2018 r. = 93 ↗ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 91 ↔)

Komentarz ekspertów Ubea.pl:


Comiesięczne analizy składek OC bazują na przeszło 100 000 kalkulacji przeprowadzanych przez użytkowników porównywarki Ubea.pl. Z najświeższych wyliczeń wynika, że przeciętna cena OC, jaką oferowano polskim internautom w październiku br. sięgnęła 1728 zł, a to oznacza dość pokaźną zmianę względem wyniku, którym zakończył się wrzesień (1682 zł, czyli 91% wartości obliczonej dla bazowego dla wyliczeń stycznia br.).
„Kolejny miesiąc (październik) przyniósł wynik stanowiący 93% średniej składki z początku 2018 roku i wzrost barometru cenowego do 93 (patrz poniższy wykres). Dokładniej rzecz ujmując, średnia składka OC w skali miesiąca wzrosła o 2,7% i wróciła do poziomu podobnego jak w czerwcu 2018 r.” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Po sporym spadku średniej składki OC w sierpniu 2018 r. (patrz poniższy wykres), eksperci Ubea.pl przewidywali, że wspomniana korekta nie zapowiada dłuższego trendu spadkowego.
„Dane dotyczące dwóch kolejnych miesięcy (września oraz października 2018 r.) pokazały, że taka ostrożna ocena sytuacji była słuszna. Kierowcy raczej muszą pozbyć się nadziei na spore obniżki składek OC w bieżącym roku. Trudno bowiem wymienić przesłanki, które uzasadniałyby taką zmianę cenową. Mamy do czynienia z systematycznym wzrostem wypłat z OC dla poszkodowanych, a ubezpieczyciele czekają na ważne regulacje dotyczące m.in. wysokości zadośćuczynień za szkody osobowe” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Barometr cenowy Ubea.pl: październik 2018

Barometr jako punkt odniesienia traktuje średnią składkę ze stycznia 2018 r.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl: analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW), wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2018 r. (1853 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2018 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: