eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2018

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2018

2018-12-13 12:03

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2018

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie? ©  bnorbert3 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez You Can Drive lub Avivę. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, listopadowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli ponownie dominuje w kategorii OC i OC + NNW, drugi posiada z kolei najkorzystniejsze pakiety OC + AC oraz OC + AC + NNW.

Na czym polega nasz ranking ubezpieczeń?


Warto podkreślić, że zmiany, które widać w listopadowym rankingu z całą pewnością nie wynikają z modyfikacji w metodologii badań - zestawienia Ubea.pl charakteryzują się stałością reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele. Są one niezmienne od stycznia 2015 roku, w efekcie czego mamy możność dokładnego śledzenia zmian w zestawieniu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Listopadowa analiza - nie inaczej niż 46 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W przedostatnim miesiącu tego roku, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów. Najniższy wynik oznaczałby, że dane towarzystwo we wszystkich pojedynczych porównaniach uwzględniających jego ofertę ulokowało się na ostatniej pozycji. ” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Wyniki rankingów Ubea.pl oczywiście zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Można jednak dostrzec, że liczba punktów zdobywanych przez wiodących ubezpieczycieli zwykle oscyluje na poziomie 4,00 pkt. - 4,50 pkt. Taka zasada sprawdziła się również w listopadzie 2018 r. W tym jesiennym miesiącu, zwycięscy ubezpieczyciele osiągnęli następujące wyniki:
  • You Can Drive - 4,40 pkt. w rankingu polis OC
  • You Can Drive - 3,93 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Aviva - 4,36 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Aviva - 4,29 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po porównaniu wyników dotyczących października oraz listopada 2018 r. bez problemu można dostrzec, jakie były najważniejsze zmiany klasyfikacji rankingowej. Kluczowy jest między innymi awans firmy Aviva na pierwszą pozycję rankingu pakietów OC + AC. Wspomniany ubezpieczyciel, który był drugi w październiku 2018 roku, miesiąc później zamienił się miejscami z dotychczasowym liderem, czyli firmą Link4. Do ciekawej zmiany doszło też w rankingu dotyczącym pakietów OC + NWW. W październiku 2018 r. mieliśmy tam do czynienia z ciekawą sytuacją polegającą na uzyskaniu najlepszego wyniku przez dwóch ubezpieczycieli (You Can Drive - YCD oraz Avivę). Miesiąc później Aviva nie dorównała już marce handlowej Ergo Hestii i spadła na drugie miejsce.
„W tym kontekście warto jednak nadmienić, że wynik YCD jest efektem mniejszej liczby uwzględnionych kalkulacji. Marka You Can Drive kieruje bowiem swoją ofertę do młodych kierowców poniżej trzydziestki”- tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW - listopadd 2018

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się firma You Can Drive.


Jeżeli chodzi o ciekawe listopadowe zmiany widoczne w rankingu, to warto również wspomnieć, że marka MTU należąca do Ergo Hestii została zastąpiona przez MTU24. Dzięki temu eksperci Ubea.pl mogą analizować ofertę, która została opracowana z myślą o sprzedaży polis przez Internet.
„Wydaje się, że MTU24 będzie poważnym rywalem dla innych ubezpieczycieli uwzględnianych w rankingu. W listopadzie ta marka handlowa wspięła się na drugie miejsce z kluczowej kategorii polis OC” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: