eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie składki OC płaciliśmy w grudniu 2018?

Jakie składki OC płaciliśmy w grudniu 2018?

2019-01-25 10:03

Jakie składki OC płaciliśmy w grudniu 2018?

Jakie składki OC płaciliśmy w grudniu 2018? © Iana Alter - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Ceny OC dają zmotoryzowanym chwilę wytchnienia. Analiza zapytań złożonych przez użytkowników porównywarki Ubea.pl dowiodła, że w sierpniu i we wrześniu średnie składki za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne spadały. W październiku mieliśmy podwyżkę, ale już listopad okazał się łaskawszy. A jak zakończył się miniony rok?
Końcówka roku przyniosła rynkowi obowiązkowych ubezpieczeń znaczne ożywienie. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl dostrzegli zarówno ruch wśród internautów, którzy chętnie porównywali oferty OC, jak również intensyfikację działań ubezpieczycieli, którzy z kolei przygotowali interesujące promocje dla osób poszukujących polis przez internet. Polityka obrana przez towarzystwa ubezpieczeniowe była najprawdopodobniej efektem zaostrzonej walki o klienta, na czym niewątpliwie skorzystali kierowcy. Dowodem na to są najnowsze dane Ubea.pl.

Wartość barometru cenowego z grudnia 2018 r. = 80↓ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 90↘)
Komentarz ekspertów Ubea.pl:


Ci z czytelników, którzy zwykli śledzić comiesięczne wskazania barometru Ubea.pl, doskonale zdają sobie sprawę, że wahania cen nie są niczym zaskakującym. Takie zmiany dostrzegalne były również w tym roku (zobacz poniższy wykres), a sytuacja z grudnia to dobitne potwierdzenie tego trendu.

Po sprawdzeniu średniej składki OC z grudnia 2018 roku analityków Ubea.pl czekała jednak niespodzianka. Okazało się bowiem, że przeciętny koszt zakupu OC przez Internet wyniósł zaledwie 1491 zł. Był to wynik znacznie mniejszy od wartości odnotowanej w styczniu 2018 r. (1853 zł) oraz listopadzie 2018 r. (1667 zł). Po porównaniu przeciętnych składek OC dla stycznia oraz grudnia 2018 r. okazało się, że grudniowy wynik był mniejszy o mniej więcej 20% (stąd poziom barometru cenowego równy 80).
„Zaskakujący wynik z grudnia ubiegłego roku jest m.in. efektem skumulowania promocji oferowanych przez ubezpieczycieli w ramach zakupów online. Osoby kupujące polisy OC poza kanałem dystrybucji internetowej, prawdopodobnie nie odczuły tak dużej obniżki składek w grudniu 2018 roku” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ciekawe spostrzeżenia na temat grudniowych obniżek ma również Paweł Kuczyński.
„Duża liczba promocji pod koniec roku wynikała najprawdopodobniej z tego, że ubezpieczyciele chcieli poprawić swoje wyniki sprzedaży polis komunikacyjnych i zrealizować wcześniejsze cele sprzedażowe” - podsumowuje prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Barometr cenowy Ubea.pl: grudzień 2018

Barometr jako punkt odniesienia traktuje średnią składkę ze stycznia 2018 r.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl: analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW), wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2018 r. (1853 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2018 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: