eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ceny OC są coraz niższe

Ceny OC są coraz niższe

2019-04-10 12:45

Ceny OC są coraz niższe

Ceny OC są coraz niższe © mintra - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Od zakończeniu wojny cenowej pomiędzy ubezpieczycielami polscy kierowcy nie mieli łatwego życia - ceny OC mocno poszybowały w górę. Na szczęście w 2017 roku znowu pojawiła się tendencja spadkowa, a jej kontynuacja widoczna jest po dziś dzień. Z danych rankomat.pl wynika, że w I kwartale br. cena obowiązkowej polisy była o 4,8% niższa u schyłku ubiegłego roku i sięgnęła 692 zł.
Początek bieżącego roku okazał się dla właścicieli aut dość łaskawy - ceny OC ponownie bowiem pikowały. Najnowszy Ranking – rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych autorstwa porównywarki rankomat.pl przygląda się przeciętnym składkom obowiązującym w pierwszych trzech miesiącach tego roku oraz sprawdza, w których regionach kierowcy mogą liczyć na najtańsze oferty ubezpieczycieli.

Jaka była średnia cena ubezpieczenia OC w I kwartale br.?


Na przestrzeni całego minionego roku ceny OC cechowały się sporą stabilnością. 2019 rok okazał się jeszcze lepszy, ponieważ przyniósł nieco większe obniżki. Średnia cena ubezpieczenia OC w I kwartale 2019 była o 4,8% niższa niż w kwartale poprzednim.
„Przez cały 2018 rok ceny OC utrzymywały się na podobnym poziomie, a składki wzrosły nieznacznie jedynie między I i II kwartałem. Początek bieżącego roku przyniósł obniżki cen. W I kwartale 2019 r. średnia cena OC była niższa niż pod koniec roku ubiegłego” – mówi Tomasz Masajło, prezes porównywarki rankomat.pl.

Najdrożej na Pomorzu i Dolnym Śląsku


Na początku 2019 r. najwięcej za ubezpieczenie OC płacili kierowcy z województw: pomorskiego (788 zł), dolnośląskiego (772 zł) i mazowieckiego (757 zł). Na najniższe składki mogli natomiast liczyć kierowcy z województw: podkarpackiego (565 zł), opolskiego (598 zł) i świętokrzyskiego (600 zł).

Ceny ubezpieczenia OC były niższe niż przed rokiem we wszystkich województwach. Obniżki w poszczególnych regionach wyniosły od -4,3% (woj. podlaskie) do -7,8% (woj. kujawsko-pomorskie oraz woj. wielkopolskie).

Największe odchylenia od średniej ceny OC odnotowano w województwach: pomorskim (+13,9%), dolnośląskim (+11,6%) i mazowieckim (+9,4%) – wynika z danych rankomat.pl.

Najtańsze i najdroższe miasta


Z analizy cen OC porównywarki rankomat.pl wynika, że w I kwartale 2019 r. najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacili kierowcy z Wrocławia, Gdańska i Warszawy. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponowały najtańsze polisy OC mieszkańcom Rzeszowa, Kielc i Opola. Różnica cen OC pomiędzy najtańszym Rzeszowem a najdroższym Wrocławiem wyniosła aż 56,1%.

fot. mat. prasowe

Ceny w miastach

Z analizy cen OC porównywarki rankomat.pl wynika, że w I kwartale 2019 r. najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacili kierowcy z Wrocławia, Gdańska i Warszawy.


„W I kwartale 2019 r. najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacili kierowcy z Wrocławia, Gdańska i Warszawy. Są to miasta o dużym natężeniu ruchu, gęstości zaludnienia i liczbie aut przypadających na 1000 mieszkańców. Wszystkie te czynniki wpływają na większe ryzyko powstania szkody, co przekłada się właśnie na wyższe ceny ubezpieczenia OC” mówi Urszula Pazio-Hrapkowicz, dyrektor operacyjny rankomat.pl.

fot. mat. prasowe

Ceny w województwach

Na początku 2019 r. najwięcej za ubezpieczenie OC płacili kierowcy z województw: pomorskiego (788 zł), dolnośląskiego (772 zł) i mazowieckiego (757 zł).


We wszystkich miastach wojewódzkich ceny OC spadły w porównaniu do roku ubiegłego. W I kwartale 2019 r. największe obniżki dotyczyły mieszkańców Gdańska (-8,7%), Warszawy (-7,8%) i Wrocławia (-7,7%). W pozostałych miastach obniżki wyniosły od -2,3% (w Lublinie) do -7,0% (w Kielcach).

fot. mat. prasowe

Zmiany cen OC

Przez cały 2018 rok ceny OC były stabilne.


oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: ceny OC, OC, ubezpieczenie samochodu, najtańsze OC

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: