eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › W którym mieście najchętniej szukamy OC przez Internet?

W którym mieście najchętniej szukamy OC przez Internet?

2019-05-08 13:22

W którym mieście najchętniej szukamy OC przez Internet?

OC przez Internet © Andrey Popov - Fotolia.com

Porównywarka Ubea.pl postanowiła przyjrzeć się, które polskie miasta są liderami pod względem częstotliwości obliczania składki OC przez Internet. Rezultaty przeprowadzonej analizy prezentują się dość interesująco.

Warszawa przoduje bez uwzględnienia liczby mieszkańców …


Każdego miesiąca po kalkulator OC udostępniony na stronie Ubea.pl sięga przeszło 100 000 osób. Tak duża rzesza internautów stanowi wystarczającą próbę statystyczną. I to właśnie z jej wykorzystaniem eksperci porównywarki sprawdzili, jak prezentuje się udział mieszkańców poszczególnych miejscowości. Nie jest dużym zaskoczeniem, że największą reprezentację w wyszukiwaniach OC przez Internet mają mieszkańcy Warszawy, którzy stanowili aż 6,66% marcowych użytkowników kalkulatora. Na kolejnych pozycjach uplasowali się wrocławianie (3,12%), gdańszczanie (2,13%), łodzianie (2,06%), krakowianie (1,99%), bydgoszczanie (1,53%), poznaniacy (1,49%), katowiczanie (1,41%), szczecinianie (1,23%), gdynianie (1,12%) oraz białostoczanie (1,11%).
„Kolejność wymienionych powyżej miast nie odpowiada proporcjom dotyczącym liczby ich mieszkańców. Taka sytuacja sugeruje, że warto dokładniej przyjrzeć się danym Ubea.pl na temat miejsca zamieszkania użytkowników kalkulatora OC” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

OC przez Internet

Kierowcy z którego miasta najchętniej kupują OC przez Internet?


Drogie OC z Wrocławia oraz Gdańska zachęca do poszukiwań


Porównanie udziału osób z danego miasta obliczających składkę OC przez Internet oraz łącznej populacji (w wieku min. 20 lat) wskazuje, że mieszkańcy stolicy wcale nie przodują pod względem częstości porównywania obowiązkowych polis online. Warszawa została wyprzedzona przez następujące ośrodki miejskie:
 • Wrocław
 • Katowice
 • Gdańsk
 • Gdynia
 • Toruń
 • Bydgoszcz
 • Gliwice

Warto również wymienić te miasta, które pod względem udziału mieszkańców porównujących składki OC przez Internet zakwalifikowały się do pierwszej krajowej dwudziestki, ale po uwzględnieniu liczby ludności osiągnęły najgorsze wyniki. Mowa o następujących ośrodkach miejskich:
 • Szczecin
 • Łódź
 • Poznań
 • Lublin
 • Kielce
 • Kraków
 • Częstochowa


„Jak widać, w tej drugiej grupie znalazły się również duże metropolie (Szczecin, Łódź, Lublin, Kraków oraz Poznań)” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Wyników osiąganych przez poszczególne miasta pod względem popularności internetowego wyliczania składek OC, na pewno nie można tłumaczyć wpływem tylko jednego czynnika. Wydaje się jednak, że w przypadku Gdańska, Bydgoszczy oraz Wrocławia, znaczenie mogły mieć wysokie koszty obowiązkowego OC.
„Wspomniane miasta wedle danych Ubea.pl z I kw. 2019 r. wyróżniały się bowiem wysokim poziomem średniej składki OC oferowanej przez „najtańszego” ubezpieczyciela. Taka najniższa składka oscylowała na poziomie 753 zł - 803 zł przy średniej dla wszystkich miast wojewódzkich wynoszącej 645 zł” - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: OC, ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie OC

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • Najtaniej jak sam sprawdzisz

  Michaldk / 2019-05-08 15:41:09

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: