eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ford: nowe modele 2010

Ford: nowe modele 2010

2010-01-24 00:29

Ford: nowe modele 2010

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

W 2010 roku Ford of Europe planuje wprowadzenie na rynek gamy nowych modeli oraz nowatorskich rozwiązań i elementów wyposażenia na skalę wcześniej nie notowaną w historii firmy. Już w drugim tygodniu nowego 2010 roku Ford zaprezentował podczas Salonu Samochodowego w Detroit zupełnie nowego Forda Focus, opracowanego z myślą o potrzebach rynku globalnego, a także odnowione Fordy S-MAX i Galaxy, które zadebiutowały podczas Salonu Samochodowego w Brukseli.
Wspomniane trzy najnowsze modele – wraz z planowanymi na 2010 rok Fordami C-MAX i Grand C-MAX, pokazanymi po raz pierwszy w 2009 roku podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie – są zapowiedzią fascynującej perspektywy pojawienia się w samochodach Ford innowacyjnych rozwiązań i nowego wyposażenia, wśród których na uwagę na pewno zasługują nowe jednostki napędowe oraz nowoczesne rozwiązania zarówno w konstrukcji samych pojazdów, jak i systemów bezpieczeństwa.

Pierwsze spojrzenie na nowego Forda Focus

Nowy Ford Focus miał swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Amerykański debiut Forda Focus jest zarazem zapowiedzią wejścia nowego Forda Focus na rynek europejski na początku 2011 roku.

fot. mat. prasowe

Ford Focus trzeciej generacji


Zwiedzający wystawę w Detroit mogą zobaczyć zarówno eleganckiego 4-drzwiowego sedana, jak i znacznie bardziej dynamiczną 5-drzwiową odmianę hatchback. Obie wersje nadwoziowe udanie łączą atrakcyjną, smukłą i lekko sportową sylwetkę z bardzo wysokim poziomem rozwiązań technicznych i wysoką jakością wykonania.

fot. mat. prasowe

Ford Focus trzeciej generacji
Najnowszy Ford Focus został opracowany przez zespół konstruktorów i inżynierów Forda z całego świata. Prace projektowe koordynowało centrum projektowania samochodów małych i średnich Forda mające siedzibę w Merkenich w Niemczech. Nowy model został opracowany z myślą o spełnieniu wszystkich wymagań użytkowników i wymogów prawnych obowiązujących na najważniejszych rynkach świata.

fot. mat. prasowe

Ford Focus trzeciej generacji


Nowy Ford Focus zaskoczy odbiorców w segmencie samochodów kompaktowych szeroką ofertą wyposażenia seryjnego i dodatkowego, z których wiele elementów do tej pory spotykano tylko w samochodach większych i znacznie bardziej luksusowych. Należą do nich urządzenia ułatwiające pracę kierowcy, takie jak system łagodzący skutki kolizji przy małych prędkościach, inteligentny tempomat ACC, system ostrzegający o pojawieniu się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, ogranicznik prędkości jazdy, system rozpoznawania znaków drogowych, system ostrzegawczy kierowcy Driver Alert, system ułatwiający utrzymanie samochodu na właściwym pasie ruchu, urządzenie ułatwiające parkowanie Active Park Assist, a także najnowszy system MyFord ułatwiający interakcję kierowcy z układami samochodu oraz dysponujący wieloma możliwościami system Ford SYNC pozwalający na podłączanie dodatkowych urządzeń oraz kontrolowanie niektórych funkcji samochodu za pomocą poleceń wydawanych głosem.

Dodatkowymi walorami najnowszego nowego Forda Focus jest szeroka gama nowoczesnych jednostek napędowych, w których wykorzystano najnowsze osiągnięcia w budowie silników dające znaczące ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2. W ofercie znajdzie się turbodoładowany silnik benzynowy Ford EcoBoost z wtryskiem bezpośrednim o pojemności 1,6 litra oraz udoskonalone silniki Diesel Duratorq TDCi z wtryskiem common-rail o pojemności 1,6 i 2,0-litrów.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: