eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Odnowiony Ford Mondeo

Odnowiony Ford Mondeo

2010-08-27 00:19

Odnowiony Ford Mondeo

Ford Mondeo 2010 - wersja kombi © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Ford of Europe wprowadza właśnie na rynek nowego Forda Mondeo. W swoim najnowszym wcieleniu Ford Mondeo ma odświeżoną linię nadwozia i zmienione wzornictwo wnętrza, w którym znalazło się jeszcze bogatsze wyposażenie. Źródłem napędu są nowe, dynamiczne jednostki benzynowe Ford EcoBoost oraz popularne silniki Diesel z rodziny TDCi. Przygotowano także rozwiązania mające zapewnić większą wygodę prowadzenia oraz wyższy poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.
W ślad za znaczącymi modyfikacjami Fordów S-MAX i Galaxy z początku bieżącego roku, Ford Mondeo jest kolejnym modelem Forda, którego oblicze kształtuje nieustannie ewoluująca stylistyka Kinetic Design. W tym przypadku na subtelnym retuszu stylistycznym skorzystały przede wszystkim kluczowe obszary nadwozia z przodu i z tyłu samochodu.

Również wnętrze Forda Mondeo zostało poddane daleko idącym przeróbkom, które zmieniły kształt centralnej konsoli i wygląd wewnętrznych wykładzin drzwi, a także wzbogaciły je o nowe materiały wykończeniowe.

Wraz z premierą odnowionego Forda Mondeo w ofercie pojawi się 240-konna wersja 2,0-litrowego silnika benzynowego Ford EcoBoost z turbodoładowaniem. Obok niego, nabywca będzie miał do wyboru nieco słabszą, znaną już jednostkę EcoBoost o mocy 203 KM, która została wprowadzona na początku tego roku do oferty silników Forda Mondeo oraz Fordów S-MAX i Galaxy.

fot. mat. prasowe

Ford Mondeo 2010 - wersja kombi

Ford Mondeo 2010 - wersja kombi

Kolejną nowością w Fordzie Mondeo jest wprowadzenie do oferty unowocześnionego silnika Diesel Ford Duratorq TDCi o pojemności 2,2 litra. Moc tej jednostki wzrosła o 12% i wynosi obecnie 200 KM.

W poszukiwaniu sposobów zwiększenia efektywności pracy silników odnowionego Forda Mondeo zastosowano szereg rozwiązań z katalogu Ford ECOnetic. Wśród nich są: ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging), oszczędny tryb pracy silnika Eco Mode oraz – po raz pierwszy w samochodach marki Ford – aktywna żaluzja przy wlocie powietrza do silnika.

W wyposażeniu Forda Mondeo znajdzie się gama układów i rozwiązań mających ułatwić bezpieczne prowadzenie samochodu i zwiększyć komfort jazdy. Wiele z tych rozwiązań pojawia się po raz pierwszy w samochodzie marki Ford. Wśród nich są: układ sygnalizujący zjechanie z wybranego pasa ruchu (Lane Departure Warning), rozbudowany system ostrzeżeń kierowcy (Driver Alert) oraz automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania.

Ford Mondeo – nowa, świeża linia nadwozia

fot. mat. prasowe

Ford Mondeo 2010 - wersja kombi

Ford Mondeo 2010 - wersja kombi

Zmiany wyglądu i odświeżenie linii nadwozia w równym stopniu dotyczą wszystkich trzech wersji nadwoziowych, w których oferowany jest Ford Mondeo. Są to: 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowy hatchback oraz wersja kombi.

Wśród najważniejszych zmian stylistycznych należy wymienić śmielsze kontury kształtujące przód samochodu, z powiększonymi charakterystycznymi kratami wlotu powietrza. Dolna krata, w kształcie odwróconego trapezu, jest teraz jeszcze większa i wyraźniej zaznaczona. Mocniej kontrastuje przez to ze stylową, wąską kratką powyżej.

Oba wloty powietrza starannie wkomponowano w wyraźniej zaznaczony kontur maski silnika. Nowy kształt mają też przednie zderzaki, w które wbudowano światła do jazdy dziennej, wykorzystujące diody świetlne LED.

Smukłe linie nadwozia odnowionego Forda Mondeo podkreślają pełne chromowane obramowania bocznych szyb, wyróżniające wersje wyższe. Również z tyłu, gdzie dominują i dynamiki dodają duże światła zespolone świecące diodami LED, widać wyraźny wpływ stylistyki Kinetic Design.

 

1 2 3

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Fiat Fiorino 2011

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: