eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Kupno samochodu: wiosną czas na kabriolet

Kupno samochodu: wiosną czas na kabriolet

2013-03-22 11:05

Kupno samochodu: wiosną czas na kabriolet

Wiosną czas na kabriolet © Pavel Losevsky - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jak wynika z danych otoMoto.pl największego serwisu motoryzacyjnego w Polsce, nadszedł najlepszy czas na zakup samochodu ze składanym dachem. Marzec to tradycyjnie okres dynamicznie rosnącej podaży kabrioletów z drugiej ręki, a jednocześnie czas bardzo atrakcyjnych cen.
Dane serwisu otoMoto.pl za poprzednie lata wskazują, że wiosną rynek samochodów z otwieranym dachem zdecydowanie nabiera dynamiki. Chociaż wydawałoby się, że z ekonomicznego punktu widzenia, o zakupie kabrioletu należy pomyśleć w środku zimy, okazuje się, że lepszym momentem na zakup może być marzec. Wówczas, samochody tego typu nie tylko są bardzo atrakcyjne cenowo, ale też znacznie zwiększa się ich podaż. W ubiegłym roku np. liczba oferowanych kabrioletów w marcu podskoczyła o blisko 60% w porównaniu do poziomów ze stycznia i lutego. Rok wcześniej wzrost był ponad dwukrotny. Podobne trendy obserwowaliśmy również w latach poprzednich.

fot. mat. prasowe

Liczba ogłoszeń w kategorii „kabriolety” w 2012 r.

Dane serwisu otoMoto.pl za poprzednie lata wskazują, że wiosną rynek samochodów z otwieranym dachem zdecydowanie nabiera dynamiki.


Poza szerszą ofertą samochodów, do zakupów w marcu zachęcają również rozsądne ceny. O ile średnia cena kabrioletu w ubiegłym roku oscylowała wokół 64 tys. zł (70 tys. zł rok wcześniej), o tyle w marcu, wynosiła niespełna 37 tys. zł. Kolejne miesiące natomiast, to tradycyjnie czas rosnących cen i zwiększonego zainteresowania.

fot. mat. prasowe

Średnie ceny w kategorii „kabriolety” w 2012 r.

W miesiącach zimowych nie tylko ceny są mniej atrakcyjne, ale też zawęża się oferta.


– Chociaż mogłoby się wydawać, że najlepszym momentem na zakup samochodu ze składanym dachem jest środek zimy, nieco odmienne wnioski płyną z analizy ogłoszeń. W miesiącach zimowych nie tylko ceny są mniej atrakcyjne, ale też zawęża się oferta. Z tej perspektywy optymalnym czasem do zakupów jest marzec, kiedy ceny nie notują jeszcze przedsezonowych wzrostów, za to liczba dostępnych samochodów jest dwukrotnie wyższa – mówi Marcin Świć, dyrektor serwisów motoryzacyjnych Grupy Allegro.

fot. Pavel Losevsky - Fotolia.com

Wiosną czas na kabriolet

Marzec to tradycyjnie okres dynamicznie rosnącej podaży kabrioletów z drugiej ręki, a jednocześnie czas bardzo atrakcyjnych cen.


– Z danych otoMoto.pl wynika, że w marcu zdecydowanie rośnie podaż tego typu samochodów, co powinno się również przekładać na większą elastyczność sprzedających, dodatkowo uatrakcyjniając ceny samochodów w tym okresie – komentuje Marcin Świć.

fot. mat. prasowe

10 modeli kabrioletów najczęściej oferowanych do sprzedaży w serwisie otoMoto.pl w 2012 r.

Najwięcej ofert sprzedaży kabrioletów dotyczyło modelu Renault Megane.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: