eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Skoda Octavia Combi

Skoda Octavia Combi

2013-05-17 11:06

Skoda Octavia Combi

Skoda Octavia Combi © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Škoda kontynuuje ofensywę modelową. Z początkiem maja 2013 do salonów trafiła Octavia Combi w wersji przednionapędowej. Od lipca do sprzedaży trafi także wariant 4×4 ze zmodyfikowanym napędem na cztery koła i sprzęgłem Haldex piątej generacji.
Nowa Škoda Octavia Combi jest wyraźnie większa niż poprzednia i oferuje obszerne wnętrze dla pięciu osób i ich bagażu. Samochód jest o 90 mm dłuższy (ma prawie 4,66 metra długości) i o 45 mm szerszy (bez lusterek ma ponad 1,81 metra szerokości) niż poprzednik. Jednocześnie rozstaw osi zwiększył się o 108 mm. Pojemność bagażnika wzrosłą natomiast do 610 litrów. Po złożeniu oparcia kanapy pojemność bagażnika wzrasta nawet do 1740 litrów (dotąd: 1.655 litrów). Oparcie kanapy można przy tym wygodnie złożyć od strony bagażnika, naciskając przycisk. Po złożeniu oparcia fotela pasażera można przewozić przedmioty o długości do 2,92 metra. Za pomocą ruchomej, podwójnej podłogi można dzielić komorę bagażnika na różne wysokości i obszary, co daje bardzo elastyczne możliwości transportowe. Seryjnie w bagażniku zamontowane są cztery rozkładane haki do zawieszania siatek z zakupami.

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Combi, zdjęcie nr 2

Nowa Škoda Octavia Combi jest wyraźnie większa niż poprzednia i oferuje obszerne wnętrze dla pięciu osób i ich bagażu.


Octavia Combi 4×4 oferuje wygodę samochodu z napędem na cztery koła: większy moment napędowy, lepsze właściwości terenowe i rozłożenie masy na osiach. Osiągnięto to między innymi dzięki zastosowaniu sprzęgła typu Haldex piątej generacji. Umożliwia ono napęd na cztery koła i elektronicznie kontroluje rozdział mocy na przednią i tylną oś.

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Combi, zdjęcie nr 3

Octavia Combi 4×4 zapewnia doskonałą przyczepność dzięki możliwości zmiennego rozłożenia momentu obrotowego pomiędzy przednią, a tylną osią. Rezultatem jest polepszenie bezpieczeństwa na wszystkich rodzajach nawierzchni.


Nowe Škody przed kilkoma tygodniami uzyskały najwyższą ocenę, pięć gwiazdek, w europejskim teście zderzeniowym Euro NCAP. Do najnowszych funkcji bezpieczeństwa aktywnego Octavii Combi należą nadzór odstępu z funkcją hamowani awaryjnego, Front Assistant, Lane Assistant, który utrzymuje Octavię na wybranym pasie ruchu, hamulec antykolizyjny z automatycznym hamowaniem w razie wypadku, ochrona jadących, Crew Protect Assistant, zwiększająca bezpieczeństwo kierowcy i pasażera w sytuacjach zagrożenia oraz funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy, Driver Activity Assistant.

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Combi, zdjecie nr 4

Samochód jest także pierwszą Škodą, która ma sprzęgło Haldex najnowszej, piątej generacji, dzięki czemu w ułamku sekundy reaguje na zmianę przyczepności, zapewniając bezpieczeństwo nawet w trudnym terenie.


 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: