eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance

2013-08-08 13:04

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (16)

SUV-y zalały cały świat. I te małe, i te duże. Bez warunku na wielkość, sprzedają się świetnie i popyt na nie wciąż wzrasta. Powody? Są dwa najważniejsze: wszechstronność i modny charakter. Ich „lekko terenowa” natura sprawia, że wielu klientów decyduje się na wersję z napędem 4x4. Czy to potrzebny dodatek? Niekoniecznie. Dowodem takiego stanu rzeczy jest Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance.
Karoseria

Czwarta generacja japońskiego SUV-a jest rozwinięciem tego, co zapoczątkował poprzednik. Wzbogacono ją jednak o bardziej wyraziste przetłoczenia i detale. Z przodu rzuca się w oczy potężny grill, który wręcz „wpada” w reflektory. Zgarbiony tył współgrający z pionowymi lampami przypomina natomiast Volvo XC60, ale nie na tyle, by można było te samochody ze sobą pomylić. „Terenowymi” dodatkami są oczywiście czarne nakładki biegnące wokół karoserii.

fot. mat. prasowe

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance - zdjęcie nr 3

Prezentowany CR-V w bogatej wersji Elegance to wydatek 111 800 zł.


Wnętrze

We wnętrzu doskonale widać, że CR-V został stworzony z myślą o konserwatywnej klienteli. Design kokpitu jest nad wyraz stonowany, jednakże wyróżnia się świetną ergonomią. Każdy przycisk ma odpowiednią wielkość i znajduje się tam, gdzie być powinien. Wisienką na torcie są bardzo dobre materiały, które wzorowo spasowano – nie ma tu mowy o jakichkolwiek nieprzyjemnych odgłosach.

fot. mat. prasowe

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance - wnętrze

We wnętrzu doskonale widać, że CR-V został stworzony z myślą o konserwatywnej klienteli. Design kokpitu jest nad wyraz stonowany, jednakże wyróżnia się świetną ergonomią.


Przednie fotele mają odpowiedni rozmiar i spory zakres regulacji. Umieszczono je dość wysoko, co pozytywnie wpływa na widoczność. Przydałoby się jednak lepsze wyprofilowanie, które skuteczniej podpierałoby ciało kierowcy. Jeśli chodzi drugi rząd, jest tam zaskakująco dużo miejsca. Choć środkowe siedzisko jest nieco węższe, zmieszczą się tu bez problemu 3 osoby średniego wzrostu. Oczywiście najwięcej przestrzeni jest nad głowami, jednakże nogi też nie będą musiały szukać dla siebie miejsca z pomocą nawigacji…

fot. mat. prasowe

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance - fotele

Przednie fotele mają odpowiedni rozmiar i spory zakres regulacji. Umieszczono je dość wysoko, co pozytywnie wpływa na widoczność.


Bagażnik może zmieścić aż 589 litrów wszelkiego rodzaju pakunków. Byłby jeszcze większy, gdyby nie wnikające do środka nadkola. Plusem jest natomiast stosunkowo nisko umieszczony próg załadunku ułatwiający wkładanie cięższych przedmiotów o niestandardowej wielkości. Warto również dodać, że po złożeniu tylnej kanapy do dyspozycji pozostaje 1669 litrów. CR-V może więc pomagać nawet w przeprowadzce.

fot. mat. prasowe

Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2WD Elegance - bagażnik

Bagażnik może zmieścić aż 589 litrów wszelkiego rodzaju pakunków. Byłby jeszcze większy, gdyby nie wnikające do środka nadkola.

 

1 2

następna

Więcej na ten temat: Honda CR-V, Honda, testy aut, testy samochodów, SUV

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: