eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Opony całoroczne, a zimowe - różnice

Opony całoroczne, a zimowe - różnice

2022-10-28 09:49

Opony całoroczne, a zimowe - różnice

Opony całoroczne, a zimowe - różnice © fot. mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Bez względu na to, czy zakładamy opony letnie, wielosezonowe, czy opony zimowe, to powinny być to produkty dobrej jakości. To właśnie one odpowiadają za to, jak zachowa się nasz samochód na drodze. Są jednym z najważniejszych elementów całego samochodu. Zimowe opony odpowiadają za bezpieczeństwo znacznie bardziej, niż kolejne elektroniczne gadżety, które pojawiają się w nowych modelach samochodów. Nawet najlepszy ABS będzie bezsilny, jeśli będziemy chcieli przyoszczędzić na oponach zimowych wątpliwej jakości. Właśnie dlatego wpisując w wyszukiwarce frazę opony zimowe osobowe warto rozważyć różne opcje i nie dokonywać pochopnych zakupów. Dopiero wnikliwa analiza pozwoli dokonać prawidłowego wyboru.

Czym należy się kierować podczas wyboru opon zimowych i opon letnich?


Wybór opon zimowych i letnich jest ogromny. Można wybierać spośród wielu marek, modeli i poziomów cenowych. Wybierając zarówno opony zimowe, jak i letnie, trzeba przede wszystkim skupić się na doborze prawidłowego rozmiaru.

Kolejny krok to ustalenie budżetu, którym dysponujemy. Optymalnym rozwiązaniem, które nie nadszarpnie portfela i zapewni bezpieczeństwo na drodze, jest klasa średnia opon samochodowych. Opony zimowe osobowe w sklepie intercars.pl pokazują, że najlepsze opony zimowe i wielosezonowe wcale nie muszą być najdroższe. Znacznie ważniejsze jest dopasowanie ich do stylu naszej jazdy i warunków, w których będą użytkowane. Jeśli poruszamy się samochodem tylko w warunkach miejskich na stosunkowo niewielkich dystansach, to w pełni wystarczą nam dobre opony zimowe lub wielosezonowe w klasie ekonomicznej. W tym przypadku warto inwestować w zakup opon zimowych znanych marek.

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pojazdu z silnikiem o dużej mocy, to powinniśmy rozważyć zakup opon najwyższej klasy. Właściciel takich samochodów bardzo często poruszają się po różnych rodzajach dróg. Niejednokrotnie opony przemieszczają się po trudnej lub mokrej nawierzchni. Właśnie dlatego właściwości trakcyjne opon zimowych powinny być bardzo wysokie.

Ciekawym rozwiązaniem są również opony całoroczne osobowe w sklepie intercars.pl, które możemy stosować bez względu na porę roku. Zamiast zmieniać opony na zimowe i zimowe na letnie, możemy jeździć na jednych.

Opony całoroczne, a może zimowe?


Kierowcy coraz częściej stają przed dylematem, czy wybrać opony sezonowe, czy wielosezonowe. Z pewnością jest to rozwiązanie praktyczne i korzystne pod względem ekonomicznym. Zamiast dwóch zestawów opon zakupić musimy tylko jeden.

Warto mieć świadomość, że bardzo często opony wielosezonowe powstają na bazie tych zimowych. Dzieje się tak z bardzo oczywistej przyczyny. Warunki panujące na drogach zimą są znacznie trudniejsze, niż te w okresie letnim. Producenci opon bazują na zimowym korpusie, który zostaje wzbogacony o dodatkowe rozwiązania potrzebne do jazdy w okresie letnim.

Jak dopasować rozmiar opon do samochodów osobowych?


W wyborze opon zimowych, wielosezonowych lub letnich ogromne znaczenie ma ich rozmiar. Źle dopasowane opony klasy średniej lub wysokiej zupełnie się nie sprawdzą. Opony zimowe lub wielosezonowe wybrać musimy zgodnie z zaleceniami producenta.

Informację o tym, jak wybrać odpowiednie opony zimowe lub letnie znajdziemy w książce serwisowej lub instrukcji pojazdu uwzględniającej specyfikację techniczną. Podobną informację znajdziemy również w samochodzie. Najczęściej w postaci naklejki umieszczonej na drzwiach. Są na niej opisane właściwe wartości ciśnienia, jakie powinny mieć nasze opony z zależności od rodzaju założonych opon lub form podróżowania.

Ważną rolę odgrywa tu rodzaj drogi, liczba pasażerów, czy ciężar przewożonych bagaży. Znając wszystkie informacje możemy wejść na stronę intercars.pl i prawidłowy sposób wybrać swoje opony.

oprac. : Inter Cars

Nissan X-Trail 2022

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: