eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Coraz więcej chętnych na oklejanie samochodu?

Coraz więcej chętnych na oklejanie samochodu?

2019-03-04 11:38

Coraz więcej chętnych na oklejanie samochodu?

Audi R8 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Czy Polacy chętnie dokonują zmian w swoich autach? Z deklaracji respondentów przebadanych na potrzeby badania zrealizowanego przez SW Research na zlecenie 3M Poland wynika, że tak właśnie jest. Niemal 3/4 badanych przyznało, że takiego kroku podejmuje się minimum raz w roku. Jest to bez wątpienia jeden z efektów coraz powszechniejszego trendu personalizacji. Co zmieniamy najczęściej, dostosowując samochody do naszych preferencji i upodobań?
Badanie zatytułowane „Co chcemy zmienić w swoim samochodzie?” wyraźnie dowodzi, że Polacy chętnie decydują się na wizualne zmiany swoich samochodów, a więc na tuning, przemalowanie, oklejenie folią, odnowienia lakieru czy wnętrza auta. Jest to przede wszystkim efekt szerzącej się mody na personalizację, a więc nadawanie autu własnego, niepowtarzalnego charakteru. Niemal 7 na 10 respondentów dokonuje takich zmian raz w roku, w tym 44% przynajmniej co sześć miesięcy. Odsetek osób deklarujących, że w ciągu ostatnich 3 lat nie zmieniało w swoim aucie kompletnie nic liczy sobie zaledwie 13%. Czego to dowodzi? Dlaczego coraz więcej osób personalizuje swoje samochody?

Dlaczego wprowadzamy zmiany w swoich samochodach?


Polacy zmieniają wygląd samochodów, ponieważ chcą by wyglądały na nowsze, ale też dlatego, że pragną nadać im więcej elementów typowych dla właściciela. Ponad 1/3 badanych (36%) wskazuje także na potrzebę dostosowania auta do swoich potrzeb oraz stylu jazdy. Jest również grupa Polaków, która sądzi, że oklejanie samochodu foliami to domena zarezerwowana dla fanów tuningu, a części po prostu znudził się dotychczasowy wygląd pojazdu. Wprowadzanie drobnych zmian daje możliwość nadania drugiego życia maszynie, ze względu na odświeżenie wyglądu. Mimo zaawansowanych systemów zabezpieczających co czwarty ankietowany wprowadza zmiany zapewniające poprawę bezpieczeństwa auta oraz pasażerów. Spora część osób skupia się na tuningu i chce podciągnąć osiągi swojego samochodu. Polacy różnią się, jeśli chodzi o wprowadzane modyfikacje - część w ciągu roku planuje wymianę felg (28%) lub innych elementów wnętrza i wyposażenia (23,6%). Jednak spora grupa bardzo chętnie inwestuje w oklejenie samochodu folią do zmiany koloru (13,8%) oraz do zabezpieczenia lakieru (13,4%).

fot. mat. prasowe

Dlaczego wprowadzamy zmiany w swoim aucie?

W 40% przypadków respondentami kieruje chęć personalizacji auta


W czasach masowej produkcji aut, kierowcy szukają rozwiązań indywidualnych i wyjątkowych. Dlatego coraz bardziej popularne stało się personalizowanie samochodów, poprzez dostosowanie ich do swoich potrzeb. Jednym z bardzo cenionych trendów ostatnich lat jest oklejanie samochodu, które pozwala odmienić wygląd pojazdu przez częściową lub całkowitą zmianę koloru pojazdu. Taka technika jest swego rodzaju dobrem luksusowym i usługą premium, dzięki której czujemy się wyjątkowi – podkreśla Karolina Mojeścik z 3M Poland

fot. mat. prasowe

Jak często i co zmieniamy w samochodzie?

7 na 10 ankietowanych zmiany w samochodzie wprowadza co najmniej raz w roku


Ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na wprowadzenie zmian w swoim samochodzie?


W związku z szerzącym się trendem dostosowywania samochodu do swoich potrzeb jesteśmy w stanie przeznaczyć coraz więcej pieniędzy na wprowadzaną metamorfozę. Największe wydatki deklarują kierowcy, którzy pragną okleić folią całe auto lub jego wybrane elementy. Prawie 40% Polaków planuje przeznaczyć na tę usługę od 3000zł do 6000 zł, natomiast taką kwotę na oklejenie poszczególnych elementów samochodu chce wydać co trzeci ankietowany. Wśród kierowców, 20% z nich deklaruje wydać ponad 3000 zł na modyfikacje lub zmiany silnika oraz na obniżanie lub podwyższanie zawieszania. Najmniej kierowcy wydają na zmianę opon (oprócz sezonowej wymiany) – 61% ankietowanych wydaje poniżej 1500 zł na takie usługi.

Jakie produkty do zmiany wyglądu karoserii są najczęściej wybierane i najbardziej znane?


Polacy są coraz bardziej świadomi i wiedzą, jak mogą zmienić wygląd swojego auta. Najbardziej znanymi produktami do zmiany wyglądu karoserii są lakiery (66,1% respondentów), folie do przyciemniania szyb (65,7%) oraz folie ochronne do lakieru (44,6%). Rosnącą popularnością cieszą się folie do zmiany koloru pojazdu (43,8% ankietowanych zna ten produkt), które umożliwiają kreowanie wizerunku pojazdu według gustów właściciela, podkreślając jego indywidualność. Car wrapping, czyli oklejenie samochodu folią, jest coraz bardziej popularny, a oklejanie samochodu stało się pasją dla wielu osób. Coraz częściej wśród kierowców i pasjonatów zastosowanie znajdują również folie z nadrukowaną grafiką, które zna ponad 30% respondentów. Pozwalają one na wykorzystanie powierzchni pojazdu w aspekcie reklamowym lub też dla pełnej personalizacji prywatnego auta. Dla uzyskania optymalnego efektu oklejenia auta, warto zwrócić uwagę na właściwe wykonanie usługi. Aplikacja przez wykwalifikowanych specjalistów to gwarancja realizacji założonego efektu i estetycznego wyglądu auta. Co jest najważniejsze przy oklejaniu samochodu?

fot. mat. prasowe

Dlaczego wprowadzamy zmiany w swoim aucie?

W 40% przypadków respondentami kieruje chęć personalizacji auta


To technika wykonania projektu oraz jakość produktów. Samodzielnie można przykleić pasek folii, okleić mały fragment karoserii czy wnętrza samochodu, ale przy oklejaniu całościowym zaleca się, żeby robiła to osoba, która przeszła odpowiednie szkolenie i będzie wiedziała, jak poprawnie przygotować powierzchnię auta i jak dobrać materiał do oklejania, ze względu na różnorodność folii – mówi Rafał Żmuda, certyfikowany trener 3M z The Wrap Center.

fot. mat. prasowe

Najbardziej znane produkty do zmiany wyglądu karoserii

Na pierwszym miejscu respondenci wymienili lakiery


oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: personalizacja, kierowcy, samochody, tuning

Oceń

0 3

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: