eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI

Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI

2014-07-22 00:40

Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI

Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (24)

Do tego testu musiałem się specjalnie przygotować. Rozpocząłem poszukiwanie kowbojek, dużego kapelusza oraz koszuli w kratę. Było mi strasznie wstyd iż zakończyły się one jedynie na tym ostatnim, ale i tak wsiadając Forda Rangera poczułem od razu zapach wołowiny i usłyszałem akcent miękkiego „r”, a odbierając kluczyki do amerykańskiego olbrzyma wiedziałem, że najbliższy tydzień nie będzie nudny.
Przecież spotkanie porządnej półciężarówki na polskiej drodze jest naprawdę trudne, więc Ford Ranger z automatu staję się ciekawym samochodem. O unikatowości pickupów dowodzi fakt, że pytając kogoś o to jaki samochód sobie wymarzył rzadko kiedy mogę usłyszeć o takim segmencie. Oczywiście świetnie to rozumiem, bo wybranie pickupa to niezbyt racjonalne wyjście, nawet pomimo możliwości odliczenia VATu. Dajmy się jednak ponieść fantazji, przecież samochód to nie papier toaletowy i nie musi być do bólu praktyczny.

fot. mat. prasowe

Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI - widok z tyłu i boku

Ford Ranger to samochód z widocznym obywatelstwem USA. Masywne nadwozie (ponad 2 tony), chromy, 18-calowe koła, oraz paka ze stalowym pałąkiem mówią same za siebie.


Powracając do naszego dzisiejszego bohatera, Ford Ranger to samochód z widocznym obywatelstwem USA. Masywne nadwozie (ponad 2 tony), chromy, 18-calowe koła, oraz paka ze stalowym pałąkiem mówią same za siebie. Zresztą sam rozmiar samochodu jest nadto amerykański. Prawie 5,5 m długości, ponad 1,8 szerokości i wysokości oraz paka o długości 1615 mm budzi respekt. Spokojnie zmieści poszukiwanego bizona, chociaż w Polsce to określenie bardziej pasuje do kombajnu niż zwierzęcia. Razem z 23-centymetrowym prześwitem oraz możliwością brodzenia samochodu w wodzie o głębokości do 80 cm Ranger budzi respekt. Poza tym Ford Ranger w odmianie Wildtrack wygląda bardzo atrakcyjnie i męsko. Nie da się ukryć, że to auto dla prawdziwego mężczyzny, ale takiego, który nie boi się pobrudzić garnituru i woli zrobić wszystko sam, niż zapłacić komuś. Ranger idealnie pasuje do stereotypu teksańskiego farmera. Czy samo posiadanie Forda zmienia Cię w takiego osobnika? Oczywiście, że nie, ale jesteś niego bliżej niż w Pandzie…

fot. mat. prasowe

Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI - widok z boku

Prawie 5,5 m długości, ponad 1,8 szerokości i wysokości oraz paka o długości 1615 mm budzi respekt.


We wnętrzu Ford Ranger to ucywilizowany wół roboczy, który nie różni się mocno od osobowych modeli marki. Materiały są gorszej jakości, ale za to trwalsze i łatwe do czyszczenia, co akurat nikogo nie dziwi. Projekt jest nadal przeładowany przyciskami, lecz bardziej archaiczny o czym świadczy choćby mały wyświetlacz nawigacji, radioodtwarzacza z USB lub komputera pokładowego. Bogate wyposażenie już nikogo nie dziwi, ponieważ pickupy w Polsce do tanich nie należą. Wyróżnikiem wnętrza jest dwukolorowa skóra z wygodnymi fotelami oraz lusterko wewnętrzne. W jego części zamontowany jest mały wyświetlacz, który pokazuje obraz z kamery cofania. Bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ Ranger czasem musi sobie radzić również w miejskiej dżungli.

fot. mat. prasowe

Ford Ranger Wildtrack 3,2 TDCI - wnętrze

Projekt jest nadal przeładowany przyciskami, lecz bardziej archaiczny o czym świadczy choćby mały wyświetlacz nawigacji, radioodtwarzacza z USB lub komputera pokładowego. Bogate wyposażenie już nikogo nie dziwi.


 

1 2

następna

Więcej na ten temat: Ford Ranger, Ford, testy samochodów, samochody, auta

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: