eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - stylowy, choć bez bajerów

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - stylowy, choć bez bajerów

2014-12-02 15:10

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - stylowy, choć bez bajerów

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (22)

Nowy Leon nie jest już taki nowy, aczolwiek śmiem twierdzić, że taki kompaktowy Seat jest idealnym wyborem dla wielu klientów. Do testów otrzymaliśmy optymalną wersję benzynową, która sprawdziła się bardzo dobrze w naszym teście, a do tego auto kusi również designem.
Seat, projektując Leona trzeciej generacji nadał mu lekko agresywnego wyglądu, dzięki czemu nowy model swoją charakterystyką kontynuuje pro sportową historię. Mocne linie, przecinające karoserię w różnych miejscach, tworzą bardzo nowoczesną sylwetkę auta. Jeśli pooglądacie zdjęcia sami zobaczycie jednak, że stylistyka samochodu nawiązuje do mniejszej Ibizy. Nie wiem czy to dobrze, biorąc pod uwagę większy prestiż Leona.

fot. mat. prasowe

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - widok z boku

Stylistyka samochodu nawiązuje do mniejszej Ibizy.


Gdzieś jednak zachowała się ta hiszpańska krew i temperament. Wystarczy spojrzeć na ciekawą bryłę samochodu. A najciekawszy jest przód auta, ponieważ kierowcy, którzy widzieli Leona we wstecznym lusterku szybko zjeżdżali. Wszystko to zasługa „kocich oczu” z listwami LED wyglądających oszałamiająco, a z daleka łudząco przypominających reflektory Audi. Dzięki temu jadąc lewym pasem, nie miałem problemu z zawalidrogami. Muszę też pochwalić oświetlenie – biały słup światła bardzo dobrze rozświetla drogę, zwłaszcza w nocy.

fot. mat. prasowe

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - widok z boku i tyłu

Mocne linie, przecinające karoserię w różnych miejscach, tworzą bardzo nowoczesną sylwetkę auta.


To jak Leon wygląda z zewnątrz, niestety nie przekłada się na wnętrze auta. W środku samochodu jest jak w typowym VAGu – ciemno, plastikowo i… trochę nudno. Ponadto trzeba pamiętać, że to nie Golf, więc jakość oraz spasowanie dają znać o cięciach kosztów w fabryce. Jak to wygląda? Wystarczy spojrzeć na ekran komputera pokładowego lub systemu medialnego, które są niestety monochromatyczne. Jednakże Leon serwuje też kierowcy kilka smaczków. Za kierownicą znajdziemy czerwone wskaźniki oraz podświetlenie, a przybliżając palec do ekranu pojawią się dodatkowe opcje. Znajdziecie tam wyłącznik ASR, nie ma więc prostego przycisku wyłączającego, a szkoda. Do tego przyzwoite są fotele w których siedzi się wygodnie i nisko, co powinno być raczej zaletą dla wszystkich zapaleńców sportowej jazdy. Jeśli jednak lubicie „inne sporty” w samochodzie, musicie uważać na regulację fotela – jest manualna.

fot. mat. prasowe

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - wnętrze

Za kierownicą znajdziemy czerwone wskaźniki oraz podświetlenie, a przybliżając palec do ekranu pojawią się dodatkowe opcje.


Jeśli chodzi o tylną kanapę, miejsca na niej jest dość dla dwóch osób, ale trójka będzie już czuła dyskomfort. Jak na przeciętne rozmiary typowego kompaktu, Leon posiada średniej wielkości bagażnik – około 380 litrów, ale ma za to bardzo regularne kształty. Po złożeniu tylnej kanapy mamy do dyspozycji 1280 litrów.

fot. mat. prasowe

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - przednie fotele

Przyzwoite są fotele w których siedzi się wygodnie i nisko, co powinno być raczej zaletą dla wszystkich zapaleńców sportowej jazdy.


Powracając do sportowego charakteru Seata, warto zwrócić uwagę na zawieszenie oraz sposób prowadzenia. Auto zestrojone jest dość sztywno, ale dzięki temu świetnie trzyma się drogi. Pewnie wchodzi w zakręty, nawet przy szybkiej jeździe. Niestety odbiło się to na komforcie oraz pokonywaniu wszelkich nierówności. W mieście auto jest po prostu twarde i odczujemy to na własnej d…, znaczy ciele. Leon nastawiony jest sportowo, więc zawieszenie słabo wybiera nierówności (McPherson z przodu i belka skrętna z tyłu).

fot. mat. prasowe

Seat Leon 1.4 TSI 122 KM Style - bagażnik

Leon posiada średniej wielkości bagażnik – około 380 litrów, ale ma za to bardzo regularne kształty. Po złożeniu tylnej kanapy mamy do dyspozycji 1280 litrów.


 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: