eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plMotoTesty aut › Komfortowe Infiniti Q50 2.2d 7AT

Komfortowe Infiniti Q50 2.2d 7AT

2014-05-12 14:02

Przeczytaj także: Infiniti M30d S


Inne systemy dostępne w Q50 to inteligentne wspomaganie hamowania (Intelligent Brake Assist Plus), system zwiększania stabilizacji poprzecznej (Lateral Stability Enhancement), aktywna kontrola trakcji (ATC − Active Trace Control), układ zapobiegania kolizjom z tyłu (Back-up Collision Intervention, dostępny tylko w wersjach z przekładnią automatyczną), asystent świateł drogowych (High-Beam Assistant) oraz ułatwiająca parkowanie panoramiczna kamera 360° (AVM − Around View Monitor) teraz z funkcją wykrywania ruchomych obiektów (MOD − Moving Object Detection). Wśród systemów bezpieczeństwa są też oczywiście znane już z innych modeli Infiniti: inteligentny tempomat (ICC − Intelligent Cruise Control) z pełnym zakresem prędkości, wspomaganie kontroli dystansu (DCA − Distance Control Assist), systemy eliminacji martwego pola (BSI − Blind Spot Intervention™) i ostrzegania przed martwym polem (Blind Spot Warning) oraz system ostrzegania przed kolizją z przodu (Forward Collision Avoidance Assist). Warto również dodać, że interfejs systemu InTouch jest stosunkowo łatwy do „rozgryzienia” i do tego w pełni kompatybilny z iOS i Androidem.

Wrażenia z jazdy

Do testów otrzymaliśmy egzemplarz, który ma pod maską diesla o pojemności 2,2 litra. I… nie mamy najmniejszych zastrzeżeń. 170 KM, 400 Nm od około 1700 obrotów, przyspieszenie 8,5 sekundy od 0 do 100 km/h i prędkość maksymalna 230 km/h to parametry godne szybkiego sedana klasy premium. W aucie zastosowano siedmiobiegową przekładnię automatyczną z systemem adaptacyjnej kontroli przełożeń (Adaptive Shift Control), system redukcji biegów (Downshift Rev Matching) i tryb manualny, pozwalający na zmianę biegów łopatkami montowanymi na kolumnie kierownicy. Skrzynia przenosi napęd na tylną oś.

fot. mat. prasowe

Infiniti Q50 2.2d 7AT - widok z tyłu i boku

Zawieszenie dwuwahaczowe z przodu i wielowahaczowe z tyłu zapewnia pewność i precyzję prowadzenia.


Q50 prowadzi się perfekcyjnie. Zapewne, dzieki nowemu podwoziu, opracowanemu specjalnie dla tego modelu. Zawieszenie dwuwahaczowe z przodu i wielowahaczowe z tyłu zapewnia pewność i precyzję prowadzenia Właściwości trakcyjne poprawia także bardziej sztywna konstrukcja nadwozia i relatywnie niska masa pojazdu. Warto też docenić ciszę, jaką zapewnia wygłuszenie kabiny. Silnik, który napędza auto to starsza jednostka Mercedesa. Ale Infiniti tak nad nią popracowało, że kultura pracy nie odbiega od najnowszych jednostek Diesla rodem z BMW czy Audi.

Okiem przedsiębiorcy

Auto kosztuje w zależności od wersji od 153 tys. (model ze skrzynią automatyczną) do 184 tys. złotych. Jak sfinansować zakup? Oczywiście, poprzez usługi finansowe dostępne w salonach Infiniti. Pierwsza możliwość to leasing. Minimalna opłata wstępna to 10% wartości auta, okres leasingu trwa natomiast od 24 do 60 miesięcy. Samochód jest ubezpieczony równocześnie z zawarciem umowy leasingu. Koszt ubezpieczenia w pakiecie jest rozłożony na miesięczne, nieoprocentowane raty, a stawka ubezpieczenia już od 4,9% ceny samochodu. Kredyt na zakup auta jest udzielany nawet do 8 lat. Wysokość wkładu własnego zależy od zdolności kredytowej firmy. Obejmuje on także wyposażenie dodatkowe montowane przy sprzedaży samochodu a także ubezpieczenie komunikacyjne.

fot. mat. prasowe

Infiniti Q50 2.2d 7AT - przód

W nowym Q widać aż nadto odniesień do Essence, Etherea i Emerg-E, czyli wyjątkowo udanych konceptów Infiniti.


Infiniti Q50 objęte jest 3-letnią gwarancją podstawową limitowaną do 100 tys. kilometrów, 3-letnią na powłokę lakierniczą bez limitu kilometrów i 12-letnią na perforację nadwozia. Dodatkowo, można dokupić też usługę VIP Service, będącą częścią składową tzw. Doświadczania Pełni Posiadania Infiniti (Infiniti Total Ownership Experience) – usługa ta sprawia, że kierowcy Infiniti Q50 nie muszą martwić się o dojazd na przegląd serwisowy. Centra Infiniti oferują odbiór samochodu spod domu lub biura i odstawienie samochodu po przeglądzie we wskazane miejsce.

Podsumowanie
Infiniti poprzez model Q50 wzięło na celownik klientów poszukujących komfortowej limuzyny segmentu Premium, proponując rozsądną alternatywę dla Audi A4, BMW 3 czy Mercedesa klasy C. Auto jest równie dobre jak produkty niemieckiej wielkiej trójki, za to nieco tańsze i zdecydowanie pojemniejsze. Idealnym posunięciem było zastosowanie w aucie małego jak na standardy Infiniti, bo zaledwie 4-cylindrowego Diesla.
Przeczytaj także: Kuszące Infiniti Q50 Kuszące Infiniti Q50

poprzednia  

1 2

oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl NaMasce.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: