eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › Wypadek drogowy: co należy zrobić?

Wypadek drogowy: co należy zrobić?

2010-04-27 12:38

Przeczytaj także: Kolizja drogowa z obcokrajowcem


Profesjonaliści na wyciągnięcie ręki

Likwidacja szkody komunikacyjnej to skomplikowany proces, który dzięki wsparciu firmy assistance może przebiec bez dodatkowych utrudnień i w znacznie krótszym czasie.

„Pierwszą korzyścią posiadacza assistance jest krótki czas oczekiwania na pomoc drogową.” - stwierdza Jerzy Bieda – „Na przykład średni czas dojazdu usługodawców firmy Inter Partner Assistance na miejsce zdarzenia w 2009 roku wynosił poniżej 30 minut od momentu otrzymania zgłoszenia.”

Czym zajmują się specjaliści assistance po przyjeździe na miejsce wypadku?

„Przedstawiciel firmy assistance sporządza pisemny raport z miejsca zdarzenia, opisując jego okoliczności, zakres uszkodzeń pojazdów i zbierając dane uczestników oraz świadków kolizji.” - wymienia Jerzy Bieda - „Przygotowuje również dokumentację zdjęciową z miejsca zdarzenia przedstawiającą ustawienie pojazdów po kolizji, ich uszkodzenia i zniszczenia przewożonego bagażu. Dzięki temu uczestnicy wypadku nie muszą spisywać własnoręcznych oświadczeń, czy oczekiwać na przyjazd policji.”

Najbardziej rozbudowane usługi assistance umożliwiają, przy okazji wezwania pomocy, również zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela.

„W ramach wstępnej likwidacji szkody przedstawiciel firmy assistance przesyła niezwłocznie drogą elektroniczną całą dokumentację zdarzenia do zakładu ubezpieczeń.” – mówi Jerzy Bieda – „We wszystkich przypadkach skraca to czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania, a w razie mniejszych kolizji jest wystarczające, by ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie i zakończył proces likwidacji szkody. Co najważniejsze, uczestnik wypadku może być pewien, że wszystkie formalności realizowane są przez profesjonalistów. Nie musi martwić się, że zapomni o czymś ważnym, czy że będzie narażony na ewentualne wyłudzenia.”

Oprócz tego posiadacze assistance mogą liczyć na bezgotówkowe odholowanie uszkodzonego pojazdu bezpośrednio do zakładu naprawczego współpracującego z firmą ubezpieczeniową lub w inne wskazane miejsce. Pakiety assistance coraz częściej zapewniają również samochód zastępczy na czas naprawy naszego pojazdu. Klienci o rozbudowanych polisach mogą też skorzystać z bezpłatnego transportu z miejsca zdarzenia do celu podróży lub powrotu do domu. Polisy assistance komunikacyjnego często obejmują również opiekę medyczną.

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: