eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Gdzie najwyższe ceny OC?

Gdzie najwyższe ceny OC?

2016-12-09 11:16

Gdzie najwyższe ceny OC?

Gdzie najwyższe ceny OC? © thanksforbuying - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Z analizy porównywarki OC/AC mfind.pl wynika, że kierowcy we Wrocławiu płacą średnio najwięcej za ubezpieczenie OC - aż 1133 zł! Niewiele taniej jest w pozostałych dużych miastach - Gdańsku, Warszawie i Łodzi. Sprawdź ceny OC w poszczególnych miastach i zobacz, gdzie kierowcy ubezpieczają się najtaniej.

Ranking miast wojewódzkich według średnich cen OC. Wrocław najdroższy


Z analizy ponad 170 000 kalkulacji wykonanych przez kierowców w porównywarce OC/AC mfind.pl wynika, że najwyższe ceny OC ma Wrocław – średnio 1133 zł. W czołówce najdroższych miast ze średnią ceną obowiązkowej polisy przekraczającą 1000 zł znalazły się Gdańsk (1046 zł), Warszawa (1027 zł) oraz Łódź (1014 zł).

O ile wysokie ceny OC w Warszawie i Łodzi nie dziwią, ponieważ jak wynika z raportu mfind o wypadkach dochodzi tam do dużej liczby kolizji, o tyle wyniki Wrocławia oraz Gdańska mogą zastanawiać. Według statystyk policji na ulicach tych miast jest zdecydowanie bezpieczniej.

– Ustalając wysokość taryfy ubezpieczeniowej, towarzystwa ubezpieczeniowe muszą działać dynamicznie i opierają wyliczenia na własnych statystykach wypadkowych, a nie na podstawie statystyk roku „kalendarzowego”. Działanie takie jest niezbędne, by zapewnić odpowiedni poziom rezerw na wypłatę odszkodowań w przyszłości – wyjaśnia Edyta Skórka, specjalista ds. ubezpieczeń mfind.

Z kolei wśród najtańszych miast wojewódzkich znalazły się Rzeszów (704 zł), Opole (766 zł), Kielce (778 zł) i Katowice (799 zł).

fot. mat. prasowe

Średnie ceny ubezpieczenia OC w miastach wojewódzkich

Zdecydowanie największym szczęściem mogą cieszyć się kierowcy z Rzeszowa.


Kierowcy najwięcej oszczędzają w Rybniku


Zespół mfind przeanalizował również ceny OC w innych miastach, nie tylko wojewódzkich. Spośród miejscowości, w których wykonano co najmniej 1000 kalkulacji, ponownie najdroższy okazał się Wrocław. Z kolei tytuł miasta z najtańszym OC powędrował do… Rybnika. W tym 140-tysięcznym mieście w województwie śląskim za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacimy średnio 685 zł. To aż o 448 zł mniej niż we Wrocławiu.

fot. mat. prasowe

Gdzie ubezpieczysz samochód najtaniej a gdzie najdrożej?

Zdecydowaniem najtańszym polskim miastem okazuje się Rybnik.


Należy pamiętać, że ceny OC różnią się znacznie również w poszczególnych miastach, zależnie od tego, którego ubezpieczyciela wybierzemy. Jak wynika z raportu mfind różnica między najtańszą i najdroższą ofertą dla tego samego kierowcy w Warszawie wynosi… 712 zł! Najlepszym sposobem na oszczędność jest zatem porównanie składek w kilku towarzystwach. Na szczęście wie o tym coraz więcej kierowców – świadczy o tym m.in. ogromny wzrost wyszukań w Google takich fraz jak „kalkulator OC” czy „porównywarka OC”.
Podsumowanie
  • We Wrocławiu kierowcy płacą za OC najwięcej - średnio 1133 zł
  • Rzeszów to najtańsze miasto wojewódzkie ze średnią składką na poziomie 704 zł
  • Najtańsze OC w Polsce kupimy w Rybniku - średnio za 685 zł

Wojciech Martyński

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.