eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Małe miasta, a jakie OC?

Małe miasta, a jakie OC?

2017-03-23 09:44

Małe miasta, a jakie OC?

W miasteczku zapłacimy mniej za polisę OC? © Sergey - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Ceny OC uwarunkowane są wieloma czynnikami. Najbardziej liczą się staż kierowcy, wypracowane zniżki, a także miejsce zamieszkania. Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl sprawdziła, czy małe miasta oznaczają również małe składki ubezpieczeniowe.
Jako przykład na powiązanie składki OC z wielkością miasta niech posłuży nam 41-letni właściciel Opla Corsy z 2011 roku, który przez ostatnie siedem lat nie spowodował żadnego wypadku drogowego. Porównywarka Ubea.pl sprawdziła, jaką składkę zapłaciłby ów pan w sześciu największych polskich metropoliach (w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku) oraz w pięciu mniejszych.
„W ramach analizy uwzględniliśmy liczący sobie około 200 000 mieszkańców (Rzeszów) oraz małe miasta z 50 000 mieszkańców (Skierniewice), 25 000 mieszkańców (Sandomierz), 10 000 mieszkańców (Włoszczowa) i 5000 mieszkańców (Szczebrzeszyn)” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Poniższa tabela obrazuje wyraźne powiązanie pomiędzy liczbą ludności i składką płaconą przez przykładowego kierowcę. Różnica wysokości składki staje się wyraźna, gdy porównamy jedną z metropolii oraz małe miasta. Przykładowy posiadacz Opla Corsy w Warszawie (dz. Ursynów) za swoje ubezpieczenie OC średnio zapłaciłby 758 zł. Analogiczny wynik dla pięciotysięcznego Szczebrzeszyna to 480 zł. Ta różnica może być mniejsza od wyniku, którego spodziewa się wiele osób. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kierowców posiadających spore doświadczenie „za kółkiem”, miejsce zamieszkania ma mniejszy wpływ na wysokość składki. Ubezpieczyciele słusznie zakładają, że bezpiecznie jeżdżący i ostrożny kierowca, nie będzie powodował wypadków również w intensywnym ruchu miejskim.
„Duże natężenie ruchu o wiele bardziej zwiększa ryzyko spowodowania kolizji przez tych kierowców, którzy nie nabyli jeszcze doświadczenia albo mają gorszą historię szkód” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Polisy OC dla kierowców: przykładowa zależność między wielkością miasta i poziomem składki

Różnica wysokości składki staje się wyraźna, gdy porównamy jedną z metropolii oraz mniejsze miasta.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • OC nie stanieje

    aleks0909 / 2017-03-25 23:19:25

    Nie ma się czemu dziwić, że OC swoje kosztuje. Zmieniło się wiele na plus w tej kwestii. Teraz na przykład mogę w Panek wynająć samochód zastępczy,coś co jeszcze kilka lat temu wydawało się nam być zbędnym luksusem dla zamożnych. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.