eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › Ubezpieczenie assistance nie zawsze chroni

Ubezpieczenie assistance nie zawsze chroni

2014-04-01 13:25

Ubezpieczenie assistance nie zawsze chroni

„Złapanie gumy” to drogowa klasyka, która zdarza się nader często © fot. mat. prasowe

Assistance drogowy ma dawać kierowcy pewność, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia nie zostanie on pozostawiony sam sobie. I tak też jest, jednak warto pamiętać, że podpisana umowa nie zawsze gwarantuje wystarczającą ochronę. I tak np. na pomoc przy zmianie przebitej opony czasem nie mamy co liczyć.

Przeczytaj także: Nieużywany pakiet assistance

Mądry Polak przed szkodą idzie wykupić assistance. Jego mądrość powinna jednak iść w parze z czujnością – przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem warto zweryfikować, co tak naprawdę dostaniemy w zamian. Poznaj siedem grzechów głównych umów assistance i naucz się ich unikać.

1. Przebita opona

„Złapanie gumy” to drogowa klasyka, która zdarza się nader często – niezależnie od tego czy za kółkiem siedzi świeżo upieczony kierowca, czy bardzo doświadczona osoba. Wymiana koła nie jest – wbrew pozorom – tak prosta jak przedstawia się to ma filmach instruktażowych. Nieudana, samodzielna podmiana może przynieść więcej szkód niż pożytku. Kierowca, który wykona to nieprawidłowo, podczas prowadzenia samochodu może odczuwać znoszenie auta na boki, wibracje oraz słyszeć hałasy. Źle założone opony oprócz nierównomiernego zużycia bieżnika mogą również zmniejszyć przyczepność (zwłaszcza jeśli pojazd porusza się po mokrej nawierzchni), a w konsekwencji być przyczyną wypadku. Czy w takim razie dzwonić po assistance? Dlaczego nie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ono do nas nie przyjedzie. Wiele umów assistance nie przewiduje ochrony w przypadku przebitych opon. Biorąc pod uwagę częstotliwość występowania tego rodzaju awarii, warto inwestować w ubezpieczenia, które obejmują także takie sytuacje.

2. Rozładowanie akumulatora

Za awarie akumulatorów często obwinia się niskie temperatury, ale to tylko część prawdy. Wysokie słupki rtęci również potrafią im nieźle zaszkodzić. Dla akumulatora najgorsze są skrajne temperatury, (zarówno wysokie, jak i niskie), wtedy najszybciej ulega on zużyciu. Dlatego też nadejście lata nie gwarantuje braku problemów z tą częścią pojazdu. Warto zatem zatroszczyć się o dobrą umowę assistance i upewnić się, że uzyskamy pomoc, jeśli rozładuje się nam akumulator. Choć ten rodzaj awarii znajduje się w czołówce najczęściej występujących, niestety przez wielu ubezpieczycieli jest on wyłączony z zakresu ochrony. – Przy wyborze ubezpieczenia assistance nie zawsze warto kierować się wyłącznie ceną. Przede wszystkim należy zweryfikować zakres ochrony – mówi Jacek Pobłocki dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży w firmie Starter24.pl. – Wybrany pakiet powinien dawać realne poczucie bezpieczeństwa. Z tego względu lepiej dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami umowy, porównać dostępne na rynku pakiety i dopiero wtedy dokonać wyboru. Dzięki temu unikniemy nie tylko rozczarowania, ale i dodatkowych kosztów – dodaje J. Pobłocki.

fot. mat. prasowe

„Złapanie gumy” to drogowa klasyka, która zdarza się nader często

Wymiana koła nie jest – wbrew pozorom – tak prosta jak przedstawia się to ma filmach instruktażowych. Nieudana, samodzielna podmiana może przynieść więcej szkód niż pożytku.


3. Wlanie niewłaściwego paliwa

Wystarczy chwila nieuwagi i kłopot gotowy. Wlanie niewłaściwego paliwa do baku może zdarzyć się każdemu. Taka pomyłka prowadzi zwykle do unieruchomienia pojazdu i oznacza kłopoty. Nawet posiadacz assistance nie zawsze może odetchnąć z ulgą. Umowy najczęściej nie przewidują pomocy w takiej sytuacji, a kierowcy zapominają często o dokładnym czytaniu ich treści. To błąd, którego można żałować podczas wizyty na stacji benzynowej.

 

1 2

następna

Najlepsze opony w trasę

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: