eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › Najlepsze opony w trasę

Najlepsze opony w trasę

2014-04-04 12:35

Najlepsze opony w trasę

Alfa Romeo © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Goodyear Efficientgrip Performance, Continental ContiPremiumContact 5, Dunlop SP Sport Bluresponse oraz Bridgestone Turanza T001 to opony, które zdaniem Oponeo.pl powinny zwrócić uwagę kierowców planujących dalekie podróże w maksymalnym komforcie.

Przeczytaj także: Jakie opony na lato 2014?

Aby wybrać optymalne ogumienie, warto na początku zastanowić się, jaki jest nasz styl jazdy i w jakich warunkach będziemy podróżować najczęściej. Czym innym bowiem charakteryzuje się ogumienie terenowe, sportowe, przeznaczone do miasta i w końcu to stworzone do pokonywania odległych dystansów. Opony w trasę cechuje trwałość, krótka droga hamowania oraz wszechstronne osiągi. Zapewniać one powinny również komfort podróżowania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz ogumienie, które ma sprawdzić się na długich dystansach.

Takie są idealne opony

Kierowy spędzający dużo czasu w podróży wiedzą, jak ważny jest komfort jazdy. Dlatego wybierają opony, które zapewniają niski poziom hałasu - kupując ogumienie, warto upewnić się, czy ma ono stosowne oznaczenie na etykiecie. Spore koszty długich podróży pochłania paliwo. Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto zainwestować w opony z niskimi oporami toczenia, które pozwalają zmniejszyć spalanie. Bieżnik opony przeznaczonej do wielokilometrowych podróży powinien być asymetryczny. Taki wzór pozwala odprowadzać wodę i zapewnia dobrą przyczepność na mokrej drodze. Jest to szczególnie ważne, gdyż w nadchodzącym sezonie możemy zetknąć się z różnorodnymi warunkami: nie tylko wysokimi temperaturami oraz ostrym słońcem, ale i przelotnymi deszczami, gwałtownymi burzami czy gradem. – Opony z asymetrycznym bieżnikiem wyróżniają się również dużą odpornością na zużycie – tłumaczy Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta Oponeo.pl. O trwałość opon dbają producenci, wykorzystując specjalne mieszanki jak również stosując technologie, dzięki którym nie zużywają się one zbyt szybko. Ogumienie przeznaczone w trasę musi dobrze sprawdzać się zarówno przy umiarkowanym jak i dynamicznym stylu jazdy na urozmaiconym terenie. Istotny w przypadku opon na długie dystanse jest również wysoki poziom osiągów przy dużych prędkościach, gdyż na drogach ekspresowych oraz autostradach chcemy z łatwością rozwijać dużo większe prędkości niż w mieście.

Które opony wybrać?

Goodyear Efficientgrip Performance – To opona najbardziej polecana przez kierowców pokonujących długie trasy, wielokrotny zdobywca miejsc na podium w testach opon w latach 2012-2013. Dzięki dwuczęściowemu, asymetrycznemu bieżnikowi opona charakteryzuje się krótką drogą hamowania na suchej oraz mokrej nawierzchni. Dzięki niej auto świetnie zachowuje przyczepność. Nawet przy dużej prędkości samochód prowadzi się bezpiecznie i pewnie.

fot. mat. prasowe

Goodyear Efficientgrip Performance

To opona najbardziej polecana przez kierowców pokonujących długie trasy, wielokrotny zdobywca miejsc na podium w testach opon w latach 2012-2013.


Continental ContiPremiumContact 5 – Opona ta zyskała najwyższą ocenę użytkowników za właściwości szosowe. To kilkakrotny zdobywca pierwszego miejsca i wielokrotnie polecany model w testach opon w latach 2012-2013. Także w tym modelu na bezpieczeństwo jazdy wpływa dwuczęściowy bieżnik - jego wewnętrzna część pozwala sprawnie odprowadzać wodę, a zewnętrzna dba o dobrą przyczepność w zakrętach oraz na suchej nawierzchni. Nawet przy dużych prędkościach jazda na takich oponach jest komfortowa. Dodatkowo dzięki zredukowanym oporom toczenia, kierowca zauważyć może znaczącą oszczędność paliwa.

fot. mat. prasowe

Continental ContiPremiumContact

Opona ta zyskała najwyższą ocenę użytkowników za właściwości szosowe. To kilkakrotny zdobywca pierwszego miejsca i wielokrotnie polecany model w testach opon w latach 2012-2013.


Dunlop SP Sport Bluresponse – Opona ta wielokrotnie trafiała na podium w testach opon w latach 2012-2014. Zastosowano w niej technologię WearControl, która zapewnia równowagę między niskimi oporami toczenia a przyczepnością. Dzięki takiemu zabiegowi wydłużona została żywotność opony.

fot. mat. prasowe

Dunlop SP Sport Bluresponse

Opona ta wielokrotnie trafiała na podium w testach opon w latach 2012-2014. Zastosowano w niej technologię WearControl, która zapewnia równowagę między niskimi oporami toczenia a przyczepnością.


Bridgestone Turanza T001 – To najpopularniejsza i jednocześnie najwyżej oceniania opona z kolekcji firmy Bridgestone. Należy ona do specjalne linii ogumienia dla osób podróżujących poza miastem. Potwierdzeniem tego, że stanowi ona harmonijne połączenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, komfortu i trwałości są imponujące wyniki w testach opon. W latach 2011-2013 opona wielokrotnie zdobywała dobre i bardzo dobre noty w prestiżowych sprawdzianach.

fot. mat. prasowe

Bridgestone Turanza

To najpopularniejsza i jednocześnie najwyżej oceniania opona z kolekcji firmy Bridgestone.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: