eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nissan Qashqai z nowymi silnikami

Nissan Qashqai z nowymi silnikami

2018-11-13 09:25

Nissan Qashqai z nowymi silnikami

Nissan Qashqai © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (12)

Qashqai to pionier swojego segmentu i jeden z ulubionych samochodów europejskiej klienteli. Aby podtrzymać wysoką pozycję w słupkach sprzedaży, japońska marka zdecydowała się na aktualizację jego gamy jednostek napędowych. Właśnie dołącza do niej zupełnie nowa konstrukcja o pojemności 1,3 litra.

Przeczytaj także: Nissan w Genewie

Powstała ona dzięki współpracy aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi z Mercedesem. Jak można się domyślać, zastąpi silniki 1.2 DIG-T (115 KM) oraz 1.6 DIG-T (163 KM). Będzie występowała w dwóch wariantach: 140- i 160-konnym. W obu przypadkach cały potencjał kierowany jest na przednią oś. Różnicę stanowi 7-biegowy automat (opcja), który jest dostępny tylko w tej mocniejszej wersji.

Nowa jednostka jest niezwykle kompaktowa. Zastosowano w niej wiele ciekawych rozwiązań, wśród których można wyróżnić: głowicę w kształcie "delta", ścianki z cienkiej warstwy stali natryskiwanej plazmowo oraz zwiększone ciśnienie wtrysku paliwa. Co więcej, oparto ją na łańcuchu rozrządu i właśnie dzięki temu okres przeglądu wydłużono z 20 000 do 30 000 km - ma to znaczenie ekonomiczne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych.

fot. mat. prasowe

Nissan Qashqai - bok

Qashqai to pionier swojego segmentu i jeden z ulubionych samochodów europejskiej klienteli.


Korzyści z silnikowej "zmiany warty" są więc widoczne gołym okiem. Poza większymi momentami obrotowymi (odpowiednio 240 i 260 Nm), nowości wyróżniają również niższa emisja CO2 (121 g/km, spełnia wymogi norm, które wejdą w życie dopiero w 2020 r.) oraz takie też zużycie paliwa (5,3 litra, czyli o mniej 0,3-0,5 litra). Równie istotna wydaje się lepsza elastyczność wpływająca na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

fot. mat. prasowe

Nissan Qashqai - silnik

Nissan Qashqai dostanie nowy silnik o pojemności 1,3 litra.


Pierwsze jazdy odbyłem wariantem 160-konnym połączonym z przekładnią automatyczną. Szczerze? Trudno o przyjemniejszy zestaw w Qashqaiu. Silnik ma świetną reakcję na gaz i bardzo chętnie wspina się na wyższe obroty. Co równie istotne, świetnie współgra z naprawdę szybkim i bardzo płynnie działającym automatem. Możemy więc mówić o wysokiej kulturze pracy. Śmiało można stwierdzić, że poprzednie konstrukcje i tę najnowszą dzieli technologiczna przepaść. W tym miejscu warto dodać, że w przyszłym roku gamę uzupełni 1,7-litrowy diesel o mocy 150 KM, który będzie występował z 6-biegowym manualem (2WD i 4WD) i przekładnią CVT (tylko 4WD).

fot. mat. prasowe

Nissan Qashqai - z przodu

Nowy silnik zastąpi silniki 1.2 DIG-T (115 KM) oraz 1.6 DIG-T (163 KM).


Przy okazji wprowadzenia nowych silników, Nissan postanowił odświeżyć system multimedialny. Bazuje on dalej na 7-calowym ekranie dotykowym, ale dysponuje znacznie szerszymi możliwościami, do których należą: personalizacja ekranu głównego, jednowierszowe wyszukiwanie adresu w nawigacji, rozpoznawanie polskiego głosu, dostępność Apple Car Play i Android Auto, bezprzewodowa aktualizacja i aplikacja Door to Door.

fot. mat. prasowe

Nissan Qashqai - z tyłu

Ceny Qashaqia z nową jednostką startują od 84 490 zł.


Ceny Qashaqia z nową jednostką startują od 84 490 zł. Tyle wystarczy na wersję Visia, którą uzupełni wariant 140-konny. Z drugiej strony cennika znajdziemy natomiast odmianę Tekna+ ze 160-konnym benzyniakiem współpracującym z 7-biegowym automatem. Cena? 141 390 zł.

fot. mat. prasowe

Nissan Qashqai - wnętrze

Przy okazji wprowadzenia nowych silników, Nissan postanowił odświeżyć system multimedialny.

Przeczytaj także: Nissan Qashqai e-POWER Nissan Qashqai e-POWER

oprac. : Wojciech Krzemiński / NaMasce.pl NaMasce.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: