eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ile trwała sprzedaż samochodu w I 2014 roku?

Ile trwała sprzedaż samochodu w I 2014 roku?

2014-03-13 11:55

Ile trwała sprzedaż samochodu w I 2014 roku?

Ile czasu trzeba czekać na sprzedaż samochodu? © neirfy - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Ile czasu trzeba czekać na sprzedaż samochodu? Okazuje się, że najmniej powodów do narzekań mają sprzedawcy, którzy chcą pozbyć się Daewoo, Chevroleta, Skody, Dacii oraz Hondy – oni poczekają na nabywcę około miesiąca. W przypadku poszczególnych modeli najszybciej mają szansę zmienić właściciela Fiat Seicento, Kia Sportage oraz Daewoo Matiz. Z kolei największą cierpliwością muszą się wykazać posiadacze marek luksusowych - Infiniti, Porsche, Jaguara, a także ci, którzy sprzedają BMW serii 7 – jego sprzedaż może potrwać nawet trzy miesiące.
Przedstawione we wstępie dane pochodzą z pierwszej, styczniowej fali rankingu najszybciej sprzedających się aut używanych, opracowanego przez firmę EurotaxGlass’s Polska na podstawie danych pochodzących z największych serwisów z ofertami motoryzacyjnymi, m.in. z moto.gratka.pl.

Jak podkreśla Bartłomiej Binkiewicz, Kierownik Działu Badania Rynku EurotaxGlass’s Polska, dane otrzymywane od portali motoryzacyjnych są skarbnicą wiedzy na temat cen ofertowych pojazdów używanych i pomocą przy określaniu średnich wartości rynkowych. - Informacje te są także istotnym elementem procesu ustalania notowań rynkowych pojazdów używanych – dodaje Binkiewicz.

Na podstawie zebranych danych można zbadać ile dni średnio ogłoszenie znajduje się w serwisach. Pozwoliło to stworzyć ranking najszybciej sprzedających się aut używanych w styczniu 2014 roku. Należy zaznaczyć, że do zestawienia zostały zakwalifikowane pojazdy oferowane przez przedstawicieli handlu samochodowego, nie osoby prywatne, oraz te modele, które występowały w serwisie w ilości minimum 100 sztuk. Zebrane dane poddane zostały analizie, aby nie uwzględniać np. ogłoszeń, które z różnych przyczyn zostały wycofane i nie doszło do sprzedaży.

fot. mat. prasowe

Ranking najszybciej sprzedających się marek aut używanych w styczniu 2014 roku

Biorąc pod uwagę najszybciej sprzedające się marki aut używanych w styczniu 2014 roku, liderem okazało się Daewoo/FSO. Przeciętny czas sprzedaży w dniach dla tych aut wynosił 27 dni.


Biorąc pod uwagę najszybciej sprzedające się marki aut używanych w styczniu 2014 roku, liderem okazało się Daewoo/FSO. Przeciętny czas sprzedaży w dniach dla tych aut wynosił 27 dni. Pokazuje to, że choć wiele z modeli tej marki nie jest już w ogóle produkowanych, to nabywcy stale są zainteresowani pojazdami ze znaczkiem Daewoo/FSO na masce. Na drugim miejscu z rezultatem 30 dni znalazł się Chevrolet, który w grudniu 2013 poinformował o tym, że wycofuje się z Europy. Na podium udało się także wskoczyć Skodzie, której przeciętny czas sprzedaży wynosił 34 dni. Taki sam rezultat osiągnęła rumuńska marka Dacia. Piąte miejsce w zestawieniu przypadło Hondzie z wynikiem 39 dni. To pierwsza japońska marka w zestawieniu 40 dni uzyskał Fiat, a Kia osiągnęła wynik 41 dni. O jeden dzień więcej na sprzedaż potrzebowała kolejna japońska marka – Toyota. Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamyka natomiast Hyundai i Opel, które na sprzedaż potrzebowały przeciętnie 43 dni. Warto zaznaczyć, że pojazdy Opla stale cieszą się dużą popularnością pośród najczęściej wyszukiwanych pojazdów w serwisie moto.gratka.pl.

Na przeciwległym biegunie znalazła się marka Infiniti, Porsche i Jaguar. Dwie pierwsze z nich potrzebowały przeciętnie 86 dni na sprzedaż, a Jaguar uzyskał wynik 87 dni. Są to jednak marki luksusowe, które nie cieszą się, aż tak dużym zainteresowaniem jak pozostałe pojazdy.

fot. mat. prasowe

Ranking najszybciej sprzedających się modeli aut używanych w styczniu 2014 roku

Drugie miejsce w rankingu zajęła Kia Sportage z wynikiem 26 dni, a trzecie Daewoo Matiz z rezultatem 27 dni, który zaprezentowany został w 1997 roku.


Wiemy już, które marki sprzedawały się najszybciej. Na tych samych zasadach opracowano zestawienie dla poszczególnych modeli.

Pod tym względem liderem okazał się Fiat Seicento, który powstawał od 1998 roku. Model ten przeciętnie był ogłaszany przez 13 dni. Drugie miejsce w rankingu zajęła Kia Sportage z wynikiem 26 dni, a trzecie Daewoo Matiz z rezultatem 27 dni, który zaprezentowany został w 1997 roku.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: