eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Caravelle 2.0 TDI Comfortline - ikona Volkswagena

Caravelle 2.0 TDI Comfortline - ikona Volkswagena

2015-11-06 10:25

Caravelle 2.0 TDI Comfortline - ikona Volkswagena

Volkswagen Caravelle 2.0 TDI Comfortline © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (18)

Świat motoryzacji biegnie do przodu niczym sprinter, który musi pokonać długi dystans. Pogoń za technologią, designem i ogólnie pojmowaną nowoczesnością jest nieodzowną częścią życia branży samochodowej. Są jednak modele, które nie uczestniczą w tym szalonym wyścigu. Mają swoją wartościową historię, kultowy charakter i rzeszę zwolenników, dlatego nie muszą się zmieniać. Jakby były nastawione na wieczny chillout... I właśnie w ich szeregach znajdziemy Caravelle, czyli ikonę Volkswagena.

Karoseria


Tylko spójrzcie... Tego samochodu nie da się pomylić z żadnym innym. Można jedynie mieć wątpliwości, która to generacja. Nowy Volkswagen Caravelle kontynuuje tradycję stylistyczną poprzedników. I nic w tym dziwnego. W prostocie siła! T6 ma jednak kilka elementów, które upodobniają go do najnowszych modeli marki. Mowa oczywiście o kafelkowych reflektorach z ciemnym wypełnieniem, podłużnym grillu i klapie bagażnika z charakterystycznymi przetłoczeniami. Cała reszta karoserii jest objęta przez fanów ochroną, jak wymierające gatunki krokodyla z Gangesu, czy białego delfina z Jangcy. Warto dodać, że w teście bierze udział wersja z przedłużonym rozstawem osi (3400 mm).

Wnętrze


W kabinie wszystko jest wielkie. A największe są schowki. Jest ich mnóstwo i można w nich nawet coś zgubić. Poszukiwania wcale nie będą krótkie... Jednak nie samymi schowkami kierowca żyje. Projekt kokpitu pozostał niemal ten sam, co w poprzedniku. Mamy jednak nowy panel multimedialny, bardziej rozbudowany i szybciej pracujący. Nie zabrakło także wygodniejszej, wielofunkcyjnej kierownicy. Poza tymi elementami, warto zwrócić uwagę na czytelne zegary i drążek skrzyni biegów umieszczony na idealnej wysokości. Jeszcze kilka słów o materiałach. Są twarde, ale dobrze spasowane.

Przednie fotele przypadną do gustu każdemu wysokiemu osobnikowi. Mają zarówno długie siedziska, jak i oparcia. Zakres regulacji także nie budzi zastrzeżeń. Trzeba jedynie przyzwyczaić się do wysokiej pozycji za kierownicą, ale nikt chyba nie oczekuje, że będzie tu niczym w aucie sportowym. Warto dodać, że podłokietniki z regulowaną wysokością znajdują się po ich obu stronach. A to ważne, szczególnie podczas dłuższej podróży. Do drugiego rzędu dostaniemy się bez żadnej akrobatyki, co jest zasługą drzwi przesuwnych z automatycznym domykaniem. Znajdują się tu trzy oddzielne, równej wielkości miejsca z regulacją kąta pochylenia oparcia. Warto dodać, że przestrzeni jest pod dostatkiem - wszerz, wzdłuż i na wysokość.

fot. mat. prasowe

Volkswagen Caravelle 2.0 TDI Comfortline - z tyłu

Volkswagen Caravelle kontynuuje tradycję stylistyczną poprzedników.


To jednak nie koniec możliwości Caravelle. W kabinie jest jeszcze trzeci rząd, gdzie prym wiedzie 3-osobowa kanapa. Dodam, że pełnowymiarowa. Nie siedzi się tu za karę. Wręcz przeciwnie. Miejsca także nie brakuje, a do tego można liczyć na rolety przeciwsłoneczne, lampki i dysze nawiewów. Podróż w 8 osób nie stanowi więc najmniejszego problemu.

fot. mat. prasowe

Volkswagen Caravelle 2.0 TDI Comfortline - wnętrze

W kabinie wszystko jest wielkie. A największe są schowki.


Pewnie myślicie, że to oznacza śmierć bagażnika. Nic bardziej mylnego. Jak już wspomniałem, mamy do czynienia z wersją przedłużoną. Dzięki temu przestrzeń bagażowa ma długość prawie 112 cm. I niemal takie same długość i szerokość. To sprawia, że wakacyjna podróż "w komplecie" nie stanowi żadnego problemu. A weselne zakupy? Jasne, że tak, choć trzeba pamiętać, by parkować przodem pod sklepem. Tylna klapa ma bowiem ogromne rozmiary. Może więc służyć jako alternatywny dach na deszczowym pikniku...

fot. mat. prasowe

Volkswagen Caravelle 2.0 TDI Comfortline - fotele

Przednie fotele przypadną do gustu każdemu wysokiemu osobnikowi. Mają zarówno długie siedziska, jak i oparcia.

 

1 2 3

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: