eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2018

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2018

2018-03-14 13:22

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2018

Gdzie najtańsze ubezpieczenie w lutym? © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez Benefię, Link4 lub Avivę. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, lutowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli ponownie dominuje w kategorii OC oraz OC + NNW, drugi posiada w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC+AC, a trzeci jest liderem w zakresie OC + AC + NNW.

Jak oceniono lutowe wyniki ubezpieczycieli?


Najświeższy, lutowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 37 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W drugim miesiącu tego roku, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Zwycięzców bieżącego rankingu Ubea.pl wyłoniono wśród ubezpieczycieli z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji internautów. Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dodajmy, że stałość reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele pozwala dokładnie śledzić zmiany w rankingu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Benefia, Link4 i Aviva wciąż na czele rankingu


Reguła jest to, że żaden z ubezpieczycieli klasyfikowanych przez Ubea.pl, nie uzyskuje skrajnej liczby punktów. Wyniki punktowe z lutego 2018 r. też były dalekie od ekstremów (0,00 punktów albo 5,00 punktów). Oscylowały one na poziomie 2,30 punktu - 4,10 punktu. Według danych Ubea.pl, następujące towarzystwa zebrały najwięcej punktów rankingowych w lutym 2018 roku:
  • Benefia - 3,86 pkt. w rankingu polis OC
  • Benefia - 3,86 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,14 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Aviva - 4,13 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Porównanie wyników rankingowych ze stycznia 2018 roku i lutego 2018 roku potwierdza brak zmian na najwyższych miejscach. Trzem firmom i markom ubezpieczeniowym (Benefia, Link4, Aviva) udało się utrzymać wiodące pozycje. W przypadku zwycięzcy dwóch kategorii (Benefia), mieliśmy do czynienia z pogorszeniem się wyników punktowych. Mimo tego marka handlowa Compensa TU VIG (Benefia), obroniła pierwsze miejsce w dwóch kategoriach rankingowych.

fot. mat. prasowe

Ranking OC i OC+NNW

W rankingu OC pierwsze miejsce zajęła Benefia - 3,86 pkt.

fot. mat. prasowe

Ranking pakietów OC + AC i OC + AC + NNW

W rankingu pakietów OC + AC + NNW zwyciężyła Aviva - 4,13 pkt.


Jeżeli chodzi o niższe pozycje rankingu, to uwagę zwraca awans MTU. Wspomniana marka ubezpieczeniowa STU Ergo Hestii, poprawiła swoje miejsca w każdej z czterech kategorii rankingu (OC - awans o 2 pozycje, OC + NNW - awans o 2 pozycje, OC + AC - awans o 1 pozycję, OC + AC + NNW - awans o 3 pozycje).
„Taka zmiana wskazuje na poprawę atrakcyjności cenowej całej oferty polis komunikacyjnych w MTU. Największe znaczenie dla kierowców mają oczywiście zmiany dotyczące obowiązkowego OC. Na podobną poprawę pozycji rankingowych na razie nie możemy liczyć w przypadku firmy Generali, która okupuje ostatnie miejsca” - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Trzem firmom i markom ubezpieczeniowym (Benefia, Link4, Aviva) udało się utrzymać wiodące pozycje.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: