eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2020

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2020

2020-05-20 13:29

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IV 2020

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie auta? © petzshadow - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Ceny polis komunikacyjnych dawały w ostatnim czasie nieco odetchnąć. Jaki pod tym względem okazał się kwiecień? Czy spadkowa tendencja doczekała się kontynuacji? Które towarzystwo oferowało Polakom najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na te pytania, jak co miesiąc dostarcza zestawienie przygotowane przez porównywarkę ubezpieczeniową Ubea.pl.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking III 2020

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Jak wybrano liderów w zakresie OC, AC i NNW?


Marcowa analiza - identycznie jak wszystkie poprzednie zestawienia autorstwa Ubea.pl - bierze pod lupę cztery kategorie produktów ubezpieczeniowych dla kierowców. Ocenie ekspertów podlegają ceny:
  • obowiązkowego ubezpieczenia OC,
  • pakietów OC + NNW,
  • pakietów OC + AC oraz
  • pakietów OC + AC + NNW.

Podstawą zestawienia i wyboru najtańszego ubezpieczenia samochodu są realne kalkulacje użytkowników Ubea.pl.

W najnowszym rankingu, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Jak tłumaczy Paweł Kuczyński z Ubea.pl, najniższy wynik sugerowałby, że dany zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę) ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeń z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.) musiałoby natomiast zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Bardzo skrajne wyniki są jednak czysto teoretyczne.

Jeśli najtańsze ubezpieczenie samochodu, to Link4


Kluczowe znaczenie ma oczywiście to, który ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach rankingu. W kwietniu ranking został zupełnie zdominowany przez Link4, który został zwycięzcą we wszystkich 4 kategoriach.

Taka dominacja tego ubezpieczyciela z grupy PZU nie jest czymś zupełnie nowym. W historii rankingów Ubea.pl zdarzały się już takie sytuacje. Ostatni raz Link4 sięgnął po poczwórne zwycięstwo całkiem niedawno, bo w styczniu 2020 r.

fot. mat. prasowe

Najtańsze ubezpieczenie samochodu IV 2020

Liderem wszystkich badanych kategorii okazało się towarzystwo Link4.„Jeśli Link4 nie zmieni swojej polityki cenowej, to takie zwycięstwa będą się jeszcze powtarzać. Na uwagę zasługuje też dobry wynik marki Benefia, która w trzech kategoriach rankingu uplasowała się bezpośrednio za bezapelacyjnym zwycięzcą” - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: