eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2020

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2020

2020-03-17 15:07

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking II 2020

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie w lutym? © thodonal - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Ostatnie miesiące przyzwyczaiły nas do stabilizacji lub obniżek cen polis komunikacyjnych. Jaki pod tym względem okazał się luty? Z comiesięcznej analizy porównywarki Ubea.pl wynika, że w drugim miesiącu bieżącego roku kierowcy mieli nieco mniej powodów do zadowolenia. Dlaczego? Kto oferował najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższym komunikacie.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking I 2020

Jak wynika z informacji opublikowanych przez Ubea.pl, w lutym bieżącego roku średnie stawki za ubezpieczenie komunikacyjne zaczęły piąć się w górę. Przeciętna podwyżka sięgnęła 6%. To całkiem sporo zwłaszcza dla kierowców, którzy ostatnio przyzwyczajeni są raczej do spadków niż wzrostów cen.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Jak wybrano liderów w zakresie OC, AC i NNW?


Lutowa analiza - identycznie jak wszystkie poprzednie zestawienia autorstwa Ubea.pl - przygląda się czterem kategoriom produktów ubezpieczeniowych dla kierowców. Ocenie ekspertów podlegają ceny:
 • obowiązkowego ubezpieczenia OC,
 • pakietów OC + NNW,
 • pakietów OC + AC oraz
 • pakietów OC + AC + NNW.

W najnowszym rankingu, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Jak wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl:
„Najniższy wynik wynoszący 0,00 punktów stanowiłby dowód, że dany zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę) ulokował się na ostatniej pozycji. Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe otrzymujące najwyższą możliwą liczbę punktów (5,00 pkt.) musiałoby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Wieloletnie wnioski z badania rynku polis komunikacyjnych wskazują jednak, że takie skrajne wyniki są mało prawdopodobne”

Po najtańsze ubezpieczenie samochodu głównie do Link4


Najciekawszy aspekt miesięcznego rankingu Ubea.pl to oczywiście lista zwycięzców poszczególnych kategorii. W styczniu 2020 Link4 zgarnęło wszystkie pierwsze miejsca. Czy ten wynik został powtórzony przez tę firmę także w lutym?

fot. mat. prasowe

Najtańsze ubezpieczenie samochodu II 2020

Liderem 3 z 4 z badanych kategorii okazało się towarzystwo Link4.


Ranking OC, AC i NNW za luty 2020 pokazuje, że Link4 było bardzo blisko powtórzenia wyniku z poprzedniego miesiąca. Lista zwycięzców poszczególnych kategorii prezentuje się bowiem następująco:
 • w rankingu polis OC: Link4 - 4,12 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + NNW: Link4 - 4,08 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC: Link4 - 4,28 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC + NNW: Aviva - 4,15 pkt.

Link4 nie zaoferował zatem najtańszego ubezpieczenia samochodu jedynie w kategorii OC + AC + NNW. W tym zestawieniu zwyciężyła Aviva.

„Tym niemniej, lutowy wynik Link4 jest nadal bardzo dobry. Jeżeli uda się go powtórzyć w kolejnych miesiącach, to „tani” ubezpieczyciel należący do PZU będzie mógł mówić o sporym sukcesie” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ceny ubezpieczeń OC wzrosły niemal wszędzie


Dane porównywarki Ubea.pl wskazują, że w ujęciu miesięcznym przeciętna cena ubezpieczeń OC zmieniła się następująco:
 • Aviva: wzrost o 9,4% względem stycznia 2020 r.
 • Benefia: wzrost o 2,4%
 • Generali: wzrost o 7,1%
 • Link4: wzrost o 5,7%
 • MTU24: wzrost o 6,4%
 • Proama: wzrost o 7,1%
 • UNIQA: spadek o 2,8%
 • Wiener: wzrost o 5,5%
 • You Can Drive: wzrost o 12,4%

Powyższe dane jednoznacznie potwierdzają wzrostową tendencję na rynku OC. Miesięczny spadek średniej składki odnotowano tylko w przypadku jednego ubezpieczyciela: UNIQA.

„Młodych kierowców może niepokoić zwłaszcza spora podwyżka dotycząca dedykowanych dla nich ubezpieczeń OC od You Can Drive. Na razie nie można jednak przesądzać, że lutowe podwyżki będą początkiem dłuższego trendu” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Ekspert Superpolisy

  Ekspert.Superpolisa / 2020-03-30 16:23:40

  Cena ubezpieczeń samochodowych zawsze jest inna u poszczególnych ubezpieczycieli samochodowych. Dlatego przy wyborze najlepszej oferty pomoże porównywarka Superpolisa, która umożliwia sprawdzenie produktów kilkunastu ubezpieczycieli. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Marek1043 / 2020-04-03 12:35:47

  Pracując całymi dniami od rana do wieczora często nie wiesz co zrobić i kupujesz ubezpieczenie OC w pierwszym napotkanym miejscu. A dużo lepiej jest, gdy możesz porównać polisy wcześniej i zdecydować co jest dla Ciebie lepsze. Dlatego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń Cuk i wybierać mądrze. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: