eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2019

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2019

2019-12-18 11:21

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2019

Gdzie najtańsze ubezpieczenie samochodu? © Africa Studio - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Kto w listopadzie tego roku oferował najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc, poszukiwała porównywarka Ubea.pl. Bieżące wyniki są tym ciekawsze, że koniec roku to najczęściej okres, w którym ubezpieczyciele zwykli kusić kierowców promocjami i rabatami. Miniony miesiąc nie okazał się pod tym względem wyjątkiem, a na uwagę zasłużyło szczególnie jedno z towarzystw ubezpieczeniowych.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking X 2019

Najtańsze ubezpieczenie samochodu – zasady rankingu


Na wstępie warto zaznaczyć, że listopad nie przyniósł żadnych zmian w zakresie stosowanej już od wielu miesięcy metodologii badania. Analogicznie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich zestawień, analizą objęto cztery kategorie ubezpieczeń, przyglądając się, kto oferował najtańsze ubezpieczenie OC, a kto najbardziej przystępne ceny pakietów OC+NNW, OC+AC oraz OC+AC+NNW.

Bazą omawianego zestawienia było przeszło 100 000 indywidualnych kalkulacji użytkowników porównywarki. Zgodnie z tradycją, każdy z poddanych analizie ubezpieczycieli mógł uzyskać od 0,00 punktów do maksymalnie 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii). Ubea podkreśla jednocześnie, że obowiązujące reguły rankingu nie premiują żadnego z dziewięciu porównywanych ubezpieczycieli. Każde z wziętych pod lupę towarzystw może zdobyć od 0 do 5 punktów.

Jak wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl:
„Najniższy wynik, wynoszący 0,00 punktów, oznaczałby, że zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę) ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeniowe z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałoby natomiast zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Warto jednak podkreślić, że w praktyce wyniki na poziomie zbliżonym do 0,00 lub 5,00 punktów nie zdarzają się.”

Najtańsze ubezpieczenie samochodu w listopadzie?
Hattrick Link4


Listopad 2019 roku okazał się szczególnie pomyślny dla jednego ubezpieczyciela. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na zwycięzców poszczególnych kategorii:
 • w rankingu polis OC: Link4 z 4,07 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + NNW: Link4 z 3,91 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC: Link4 z 4,24 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC + NNW: Benefia z 3,96 pkt.

Potrójna wygrana jednego ubezpieczyciela to z pewnością sytuacja godna uwagi. Link4, marka należąca do Grupy PZU, ma więc duże powody do satysfakcji. Co ciekawe, zarówno w przypadku kategorii OC, jak i OC + NNW, Link4 zdobył pierwsze miejsce kosztem marki You Can Drive. Dodatkowo w kategorii OC + AC + NNW Link4 zajął drugie miejsce tuż za Benefią.
„Gdyby firmie Link4 nie zabrakło 0,02 punktu w kategorii pakietów OC + AC + NNW, to mielibyśmy do czynienia z wyjątkową sytuacją, czyli zwycięstwem jednego ubezpieczyciela w aż czterech kategoriach rankingowych” - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Ranking XI 2019

Listopad zdecydowanie upłynął pod znakiem Link4.


Link4 po piętach depcze MTU24


Przyczyny bardzo dobrego wyniku Link4 w listopadowym rankingu staną się jasne po spojrzeniu na zmiany średnich składek za OC w tym miesiącu. Względem października przeciętna cena za obowiązkowe ubezpieczenie zmieniła się następująco:
 • Aviva - spadek o 3,3%
 • Benefia - spadek o 2,6%
 • Generali - spadek o 8,5%
 • Link4 - spadek o 9,5%
 • MTU24 - spadek o 11,1%
 • Proama - spadek o 8,1%
 • UNIQA - spadek o 1,1%
 • Wiener - spadek o 2,9%
 • You Can Drive - spadek o 7,9%

Wszystkie firmy zdecydowały się więc w listopadzie na obniżki cen OC.

Kolejne zestawienie pokaże, czy MTU24 zdoła prześcignąć Link4 oraz czy ubezpieczyciele obdarują hojnie kierowców świątecznymi rabatami.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

 • Komentarz usunięty

 • Marek1043 / 2020-01-02 13:02:21

  Porównywarka Cuk pomaga w znalezieniu dobrego ubezpieczenia z pośród kilkudziesięciu róznych ofert ubezpieczeń. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: