eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2019

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2019

2019-09-25 12:31

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2019

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie? © photobuay - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez You Can Drive, Link4 lub Benefię. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, sierpniowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli dominował w kategorii OC, drugi posiadał w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC + AC i OC + NNW, a trzeci był liderem w zakresie OC + AC + NNW. To oznacza również, że drugi z wakacyjnych miesięcy przyniósł interesujące zmiany w zestawieniu.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VII 2019

Ubezpieczyciele zostali ocenieni tak jak zawsze …


W sierpniowej analizie, podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich opracowań, pod lupę wzięto cztery kategorie ubezpieczeń. Ocenie ekspertów podlegały ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. Zestawienie stworzono, bazując na przeszło 100 000 indywidualnych kalkulacji internautów. W najnowszym rankingu, zgodnie z tradycją, każdy z 9 analizowanych ubezpieczycieli mógł uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).
„Najniższy wynik wynoszący 0,00 punktów oznaczałby, że zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach uwzględniających tę firmę ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeniowe uzyskujące najwyższą liczbę punktów (czyli 5,00 pkt.), musiałoby natomiast zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Takie skrajne wyniki zakładów ubezpieczeniowych są jednak możliwe tylko w teorii” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

W dwóch kategoriach pojawili się nowi zwycięzcy


Każdego miesiąca zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się wyniki rankingu dotyczące liderów poszczególnych kategorii. Właśnie dlatego prezentację sierpniowego rankingu warto rozpocząć od właśnie tych rezultatów. Dane porównywarki Ubea.pl wskazują, że od 1 do 31 sierpnia 2019 r. najwięcej punktów rankingowych zebrały następujące towarzystwa ubezpieczeń:
 • You Can Drive - 4,14 pkt. w rankingu polis OC
 • Link4 - 3,96 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,23 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Benefia - 3,99 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Gdy porównamy wyniki rankingowe z lipca oraz sierpnia 2019 roku, łatwo można stwierdzić, że zmiany na czołowych pozycjach dotyczyły kategorii OC oraz OC + AC + NNW. W kategorii OC doszło do zamiany na miejscu pierwszym oraz drugim. Tym razem najwyższą pozycję zajęła marka You Can Drive, jednocześnie „spychając” MTU24 na drugie miejsce.
„Warto jednak pamiętać, że polisy OC You Can Drive oferowane pod tą marką przez Ergo Hestię, mogą kupić jedynie osoby w wieku nieprzekraczającym 30 lat. Właśnie dlatego z punktu widzenia starszych kierowców zwycięzcą kategorii OC jest marka MTU24 (również należąca do Ergo Hestii)” - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Na szczycie zestawienia OC You Can Drive.


Jeżeli chodzi o inne zmiany, to trzeba zwrócić uwagę chociażby na awans Proamy o dwie pozycje w kategorii OC, a także spadek Avivy (o dwa miejsca „w dół”) dotyczący ostatniej z analizowanych kategorii (OC + AC + NNW).
„Warto podkreślić, że Aviva straciła najwyższą pozycję na rzecz marki Benefia. Z niewielką stratą za nowym liderem (wynoszącą tylko 0,02 punktu) ulokował się Link4. Ten ubezpieczyciel należący do Grupy PZU, regularnie plasuje się w czołówce rankingowej” - komentuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Tylko w trzech firmach mocno zmieniła się składka


Co miesiąc eksperci Ubea.pl w ramach uzupełnienia prezentują również krótkookresowe zmiany średnich składek OC proponowanych online przez poszczególnych ubezpieczycieli. Takie najnowsze miesięczne zmiany wyglądają następująco:
 • Aviva - wzrost o 6,7% względem lipca 2019 r.
 • Benefia - wzrost o 2,0% względem lipca 2019 r.
 • Generali - spadek o 0,2% względem lipca 2019 r.
 • Link4 - wzrost o 0,8% względem lipca 2019 r.
 • MTU24 - spadek o 1,1% względem lipca 2019 r.
 • Proama - spadek o 8,8% względem lipca 2019 r.
 • UNIQA - wzrost o 5,0% względem lipca 2019 r.
 • You Can Drive - spadek o 1,5% względem lipca 2019 r.
 • Wiener - wzrost o 0,8% względem lipca 2019 r.

Powyższe informacje wskazują, że tylko w trzech przypadkach miał miejsce spory miesięczny wzrost lub spadek średniego kosztu polis OC. Kierowców na pewno może ucieszyć ujemna zmiana dotycząca Proamy. Warto odnotować, że wspomniany ubezpieczyciel awansował w kategorii OC.
„Zmianę związaną ze spadkiem cen OC oferowanego przez Proamę, kompensują wzrosty dotyczące firm Aviva oraz UNIQA. Co ważne, pierwszy z tych ubezpieczycieli zalicza się do grona liderów cenowych”- podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: