eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › MINI Cooper S Paceman ALL4 - auto z charakterem

MINI Cooper S Paceman ALL4 - auto z charakterem

2014-12-22 13:25

MINI Cooper S Paceman ALL4 - auto z charakterem

MINI Cooper S Paceman ALL4 - widok z przodu i boku © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (15)

MINI miało w swojej historii różne momenty. Dziś możemy jednak śmiało stwierdzić, że pod wodzą BMW legendarna marka ma się lepiej niż dobrze. Kiedyś brytyjskie autko zmotoryzowało wielu niezmotoryzowanych, co było w dużej mierze zasługą rozsądnie skalkulowanej ceny. Aktualna gama modelowa MINI to już ukłon w stronę zamożniejszych klientów, ale grupą docelową są dalej młodzi i aktywni.

Przeczytaj także: Mini Cooper S - moc na wyciągnięcie ręki

Z zewnątrz…


Najprościej można skonstatować całą sytuację w ten sposób: BMW wskrzesiło MINI, a teraz dyskontuje jego legendę. Po Clubmanie i Countrymanie przyszedł czas na Pacemana, czyli trochę Countrymana, ale w bardziej sportowym opakowaniu. Bawarczycy stworzyli dla tego auta nowa subkategorię – Sports Activity Coupe (SAC). I cos w tym jest. Auto jest bardziej finezyjnie niż tradycyjny „wieśniak” i ma zdecydowanie bardziej sportowy look. Trudno więc o ochrzczenie go mianem crossovera.

fot. mat. prasowe

MINI Cooper S Paceman ALL4 - widok z tyłu i boku

Auto jest bardziej finezyjnie niż tradycyjny „wieśniak” i ma zdecydowanie bardziej sportowy look. Trudno więc o ochrzczenie go mianem crossovera.


Do słupka B Paceman wygląda rzeczywiście, jak większy brat. Dalej jest już jednak zdecydowanie inaczej. Przede wszystkim prezentowane Mini ma tylko troje drzwi. Linia dachu schodzi dość zdecydowanie ku dołowi, a linia szyb równie zdecydowanie pnie się do góry. To nadaje autu sportowego wyglądu. Patrząc z boku na ten model aż trudno uwierzyć, że to niezbyt masywnie wyglądające auto waży prawie 1500 kg!

No tak, nowe MINI i wszystkie jego odmiany to auta zdecydowanie większe od praprzodka. Paceman mierzy 4109 mm długości, 1786 mm szerokości (bez lusterek) i 1518 mm wysokości. Rozstaw nosi wynosi 2596 mm.

fot. mat. prasowe

MINI Cooper S Paceman ALL4 - wnętrze

Deska i panel środkowy są prawie identyczne jak każdym innym MINI.


… i w środku


Wnętrze auta w zasadzie nie zaskakuje. Deska i panel środkowy są prawie identyczne jak każdym innym MINI. Ale są i różnice. Countryman to auto, przynajmniej teoretycznie, pięcioosobowe. Trzydrzwiowy Paceman jest natomiast przeznaczony dla 4 osób. Pomiędzy tylnymi fotelami umieszczono aluminiowe prowadnice, na których można mocować uchwyty na napoje, podstawkę do telefonu lub tabletu. Dzięki temu auto wydaje się także bardziej pakowne od swojego mniej „lifestylowego” brata. Ale taki ciekawy i praktyczny gadżet ma swoje ciemne strony.

fot. mat. prasowe

MINI Cooper S Paceman ALL4 - fotele

W każdym, absolutnie każdym trzydrzwiowym aucie zajmowanie miejsca na tylnej kanapie czy fotelach wymaga nieco ekwilibrystyki.


W każdym, absolutnie każdym trzydrzwiowym aucie zajmowanie miejsca na tylnej kanapie czy fotelach wymaga nieco ekwilibrystyki. Tak jest i w przypadku Pacemana. Problem dodatkowy, to wspomniana prowadnica pomiędzy tylnymi fotelami. Jeżeli chcemy wpuścić do tyłu dwie osoby, to zarówno pasażer jak i kierowca muszą opuścić cieplutkie (lub właśnie schłodzone) wnętrze. I to nie jest ani wygodne, ani przyjemne…

fot. mat. prasowe

MINI Cooper S Paceman ALL4 - bagażnik

Bagażnik posiada 330 litrów, po złożeniu tylnej kanapy zyskamy prawie 1100 litrów przestrzeni bagażowej.


Złego słowa nie powiem o bagażniku. 330 litrów to nie jest wprawdzie rekord, ale do auta którym z reguły jeździć będą dwie lub trzy osoby, to aż nadto. Jeżeli zdecydujemy się, jadąc w dwie osoby na złożenie tylnej kanapy, to zyskamy prawie 1100 litrów przestrzeni bagażowej. A to już jest lepiej niż nieźle.

fot. mat. prasowe

MINI Cooper S Paceman ALL4 - widok z boku

Paceman mierzy 4109 mm długości, 1786 mm szerokości (bez lusterek) i 1518 mm wysokości. Rozstaw nosi wynosi 2596 mm.


Przeczytaj także: MINI Cooper SD Paceman ALL4 MINI Cooper SD Paceman ALL4

 

1 2

następna

oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl NaMasce.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: