eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Co wspólnego mają "alternatywka" i "elektromobilność"?

Co wspólnego mają "alternatywka" i "elektromobilność"?

2020-02-04 12:41

Co wspólnego mają "alternatywka" i "elektromobilność"?

Motoryzacyjnym Słowem Roku jest „elektromobilność” ©  Petair - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2019 zwyciężyły „alternatywka”, „jesieniara” oraz „eluwina”. O stworzenie podobnego zestawienia pokusiła się również firma ProfiAuto. Zwyciężczynią pierwszej edycji Motoryzacyjnego Słowa Roku okazała się "elektromobilność". Jakie jeszcze określenia zdobyły popularność wśród przedstawicieli branży motoryzacyjnej? Oto wyniki zestawienia.

Przeczytaj także: Automotive: 4 trendy, które napędzają transformację sektora

Motoryzacyjne Słowo Roku 2019 to inicjatywa, której podjęła się firma ProfiAuto, pytając przedstawicieli branży motoryzacyjnej o najbardziej nośne ostatnio terminy związane z motoryzacją. Odpowiedzi udzielone przez ankietowanych wskazały, że pojęciami, które święciły ostatnio triumfy popularności są „elektromobilność” „elektryk” (samochód elektryczny) oraz „suwak”. Widać zatem, że dyskusje o motoryzacji bardzo często dotyczą jej przyszłości i zahaczają o kwestie niskoemisyjnych aut.
– Od wielu lat wybierane jest „Słowo Roku” czy najbardziej nagłośnione przez media „Młodzieżowe Słowo Roku”. Postanowiliśmy przenieść te plebiscyty na grunt motoryzacyjny. To branża, w której bardzo wiele się dzieje i zmienia, co widać chociażby podczas kolejnych edycji targów automotive. Plebiscyt na „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019” pokazuje, o czym w minionym roku rozmawiali specjaliści, ale także – czym żyli kierowcy. Prześledziliśmy za pośrednictwem narzędzi Google wyniki najpopularniejszych wyszukiwań internautów. W dużej mierze są one zbieżne z naszym plebiscytem – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu marki ProfiAuto.

Jak już wspomniano powyżej, najpopularniejszym słowem motoryzacyjnym okazała się „elektromobilność”, a tuż za nią uplasował się „elektryk”, czyli samochód elektryczny. Z analizy za pośrednictwem Google Trends wynika, że internauci poszukiwali m.in. informacji o cenach i zasięgach takich samochodów, kolejnych modelach wprowadzanych przez znane marki oraz infrastrukturze umożliwiającej ich ładowanie, a także o czasie ładowania.

– Na trzecim stopniu podium znalazło się słowo „suwak”. Branża żyła nie tylko nowinkami technologicznymi, ale także aktualnymi tematami prawnymi. W drugiej połowie 2019 roku zdecydowanie wzrosła liczba tekstów i wyszukiwań dotyczących zmian w przepisach związanych z tzw. metodą zamka błyskawicznego. Zmiany wprowadzono w grudniu, ale o nowych zapisach dyskutowano już dużo wcześniej. Z badania przeprowadzonego przez ProfiAuto w 2020 roku wynika jednak, że mimo regulacji prawnych, wielu kierowców wciąż ma problem z prawidłową interpretacją przepisów, wiec można się spodziewać, że będzie to wciąż popularny temat zapytań i dyskusji – dodaje przedstawiciel ProfiAuto.

Wśród słów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych, były także m.in. spaliny (emisja spalin), hybryda, paliwo (ceny paliw). Całościowe wyniki pokazują, że miniony rok to dla branży nie tylko rozważania o popularnych trendach technologicznych, ale także o aspektach ekologicznych i ekonomicznych.

fot. mat. prasowe

Motoryzacyjne Słowo Roku 2019

Na podium zestawienia uplasowały się elektromobilność, elektryk oraz suwak.


Plebiscyt na „Motoryzacyjne Słowo Roku 2019” przeprowadzono w styczniu 2020 r. za pośrednictwem ankiet internetowych wśród około 200 przedstawicieli branży motoryzacyjnej – głównie właścicieli hurtowni, sklepów i warsztatów samochodowych. Wyniki porównano z analizą zapytań internautów dzięki narzędziu Google Trends.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: