eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nawigacja Clarion MAP790

Nawigacja Clarion MAP790

2009-10-04 00:56

Nawigacja Clarion MAP790

© fot. mat. prasowe

Clarion, japoński producent systemów car audio i nawigacji, przedstawił nowy model nawigacji przenośnej MAP790. Clarion MAP790 to system nawigacji, rozrywki i komunikacji. Nawigacja obsługuje odczytywanie nazw ulic, przetwarza informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz prezentuje grafikę trójwymiarową.

Przeczytaj także: Cruser: nawigacja Alpha A50

fot. mat. prasowe

Model MAP790 posiada wyświetlacz 4,3 cala. W dolnej części urządzenia pojawiło się złącze do opcjonalnej stacji dokującej AC709, która pozwala na montaż na stałe w samochodzie, eliminując konieczność każdorazowego podpinania do urządzenia kabla z zasilaniem. Urządzenie posiada także funkcje wyprowadzenia sygnału audio do radioodtwarzacza samochodowego wraz z opcją wyciszania na czas podawania komunikatu nawigacyjnego.

Nowa aplikacja Mobile Map bazuje na oprogramowaniu iGO8.3. Na ekranie nawigacji pojawiają się duże tablice informacyjne (drogowskazy) przed skrzyżowaniami na głównych drogach i autostradach, a każdy manewr pokazywany jest na mapie za pomocą dodatkowej czarnej strzałki wytyczającej kolejne skręty. Urządzenie wyposażono w asystenta pasa ruchu, dbającego o wskazanie właściwego pasa jezdni na większych skrzyżowaniach. W najnowszych mapach 44 krajów Europy, pochodzących od firmy TeleAtlas, znalazły się także budynki wyświetlane w trzech wymiarach, wizualizacje ukształtowania terenu w 3D oraz realistyczne teksturowane widoki najważniejszych budynków. Nowością są również prezentowane w 3D ikony stacji benzynowych.

Syntezator mowy odczytuje nazwy ulic (np.: „za 100 m skręć w lewo w ul. Marszałkowską). Urządzenie przekazuje również informacje o ruchu drogowym, dzięki wbudowanemu modułowi TMC oraz może się pochwalić bardzo bogatą bazą POI (interesujących miejsc).

Dzięki współpracy z portalem Naviextras użytkownicy będą mieli dostęp do map innych państw również poza Europą, jak USA czy Nowa Zelandia, o które będzie można rozbudować urządzenie MAP790, a także zawartości dodatkowej jak dodatkowe punkty POI, budynki 3D czy fotoradary. Za pośrednictwem tego portalu klienci będą mieli również dostęp do kwartalnych aktualizacji map z możliwością wyboru regionu, bądź wyłącznie pojedynczych państw.

Clarion MAP790 posiada moduł Bluetooth, który umożliwia prowadzenie swobodnych rozmów przez wbudowany zestaw głośnomówiący, zarządzanie książką adresową z telefonu komórkowego, ale też powiadamia o nadchodzących wiadomościach SMS. Urządzenie obsługuje także funkcję audiostreaming A2DP i AVRCP. Standardowym wyposażeniem urządzenia są odtwarzacze audio i wideo, przeglądarka zdjęć oraz obsługa kart SD/SDHC.

 

1 2

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: