eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nawigacja Garmin nüvi 2200 i 2300

Nawigacja Garmin nüvi 2200 i 2300

2010-09-15 09:46

Nawigacja Garmin nüvi 2200 i 2300

Nawigacja Garmin nüvi © fot. mat. prasowe

Garmin International Inc., część spółki Garmin Ltd., wprowadził na rynek dwie nowe serie osobistych urządzeń nawigacyjnych. Seria nüvi 2200 i 2300 wyposażone zostały w funkcję planowania podróży z wieloma punktami pośrednimi, funkcję podglądu trasy, jak również technologię nüRoute z opcjami trafficTrends oraz myTrends, które mają poprawiać komfort zarówno codziennej jazdy po mieście jak i dłuższych podróży.

Przeczytaj także: Nawigacja Garmin nüLink! 1695

fot. mat. prasowe

Nawigacja Garmin nüvi

Nawigacja Garmin nüvi

Nawigacje z serii nüvi 2200 wyposażone zostały w 3,5’’ ekran dotykowy, a dzięki niewielkiej obudowie mieszczą się w kieszeni lub torebce. Seria nüvi 2200 oferuje funkcje, które ułatwią planowanie trasy z wykorzystaniem wielu punktów pośrednich. Funkcja EcoRoute umożliwia kierowcom ograniczenie wydatków na paliwo i podpowiada jak jeździć bardziej oszczędnie i ekologicznie.

Podczas codziennych podróży, modele nüvi 2200 automatycznie zapamiętują często wybierane cele i wykorzystują funkcję myTrends do przewidzenia celu podróży, bez konieczności ręcznego aktywowania trasy przez kierowcę. Dodatkowo, na ekranie nawigacji wyświetlany jest przewidywany czas podróży i optymalna trasa. Podczas zwiedzania miast szczególnie przydatny jest tryb nawigacji pieszej. Z wykorzystaniem opcjonalnych map cityXplorer™ modele nüvi 2200 pomogą wyznaczyć trasę w miejskiej dżungli, uwzględniając warianty transportu publicznego (metro, autobusy, kolej podmiejska).

Dla wszystkich którzy korzystają z nawigacji nie tylko w mieście, ale także podczas dalszych podróży, odpowiednie będą modele z serii nüvi 2300, wyposażone w panoramiczne ekrany dotykowe o przekątnej 4,3’’, pozwalające użytkownikom na podgląd wielu tras jednocześnie. Zarówno osoby poruszające się tylko po mieście, jak i te podróżujące po całym kraju, docenią funkcje oferowane przez model nüvi 2360LT. Właściciele nüvi 2360LT mogą korzystać z urządzenia dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth i kompatybilnym słuchawkom. Mogą również szybciej planować trasy i wyliczać realistyczny czas przyjazdu dzięki funkcji trafficTrends, która wyznacza drogę w oparciu o dane przechowywane w pamięci oraz informacje na temat ruchu drogowego w danym obszarze o danej porze. Modele z najnowszych serii nüvi oznaczone literami „LT” posiadają darmową bezterminową subskrypcję komunikatów drogowych.

Nawigacja nüvi 2360LT posiada automatycznie dostosowującą się orientację ekranu, co ułatwia korzystanie z niej zarówno w położeniu pionowym i poziomym, dzięki czemu użytkownik prowadzący samochód, bądź podróżujący pieszo zyskuje dostęp do widoku map i opcji menu. Orientację podczas podróży ułatwia również widok 3D oraz cieniowana topografia terenu.

Podróżujący z modelem nüvi 2360LT i innymi kompatybilnymi urządzeniami nüvi, mogą korzystać z dostępnego wkrótce modułu ecoRoute™ HD, który ułatwia kierowcom diagnostykę pojazdu na podstawie danych pobieranych bezpośrednio z silnika. Moduł podłączany jest do standardowego portu diagnostyki komputera pokładowego pojazdu, bezprzewodowo udostępniając na ekranie nawigacji rzeczywiste dane dotyczące spalania oraz informacje o błędach silnika. Umożliwia podgląd i analizę danych o przepływie paliwa, temperaturze silnika, ilości obrotów, napięciu akumulatora, ciśnieniu oleju i wielu innych. Dzięki temu kierowcy mają bezpośredni dostęp do informacji o stanie swojego auta i możliwość monitorowania bieżących usterek, a nawigacja otrzymuje pakiet dodatkowych danych pozwalający na wyznaczanie najbardziej optymalnych tras.

Przeczytaj także

Nowe Porsche 911 GTS

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: