eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nowy Peugeot 508 w Polsce

Nowy Peugeot 508 w Polsce

2011-03-28 00:15

Nowy Peugeot 508 w Polsce

Peugeot 508 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Na polskim rynku debiutuje Peugeot 508 prezentujący nową jakość w segmencie dużych sedanów. 508 to nowoczesny samochód, wpisujący się w aspiracje dynamicznych, dbających o środowisko i coraz bardziej wymagających klientów. Model dostępny jest w dwóch uzupełniających się wersjach nadwozia: sedan (o długości 4,79 m) oraz SW (4,81 m).

fot. mat. prasowe

Peugeot 508

Peugeot 508


Przednia część nadwozia 508 odzwierciedla najnowszy kierunek stylistyczny marki, którego założenia po raz pierwszy zaprezentowano na przykładzie koncepcyjnego modelu SR1. Uwagę przykuwają tu przede wszystkim elementy osłony chłodnicy, robiące wrażenie unoszących się, oraz reflektory o wyraźnie zaznaczonych konturach, podobnie jak pas świateł LED widoczny w dzień i po zmroku.

Z kolei w tylnej części wersji sedan trzy czerwone „pazury” kryją trzy rzędy świateł LED. Tylne reflektory modelu SW otrzymały natomiast czerwoną obwódkę, która rozświetla się po włączeniu świateł.

fot. mat. prasowe

Peugeot 508

Peugeot 508


Prosty i elegancki styl deski rozdzielczej, użyte materiały, pieczołowite wykończenie, trwałość elementów oraz zastosowane technologie (kolorowy wyświetlacz „Head-Up”, czterostrefowa klimatyzacja, „bezkluczykowy” dostęp do pojazdu i rozruch silnika) – wszystko to pomaga stworzyć ekskluzywną atmosferę we wnętrzu.

Każdy z pasażerów podróżuje w komfortowych warunkach dzięki doskonałemu zagospodarowaniu wnętrza. W wersji SW przyjemność podróżujących potęguje duże, panoramiczne okno dachowe (1,62 m2 szklanej powierzchni).

fot. mat. prasowe

Peugeot 508

Peugeot 508

Praktyczny i ustawny bagażnik ma dużą pojemność 545 litrów (515 dm3 zgodnie ze standardem VDA) w wersji sedan i 660 litrów (560 dm3 VDA) w SW. Po złożeniu tylnych siedzeń (składają się jednym prostym ruchem) i uzyskaniu płaskiej podłogi, pojemność wzrasta do 1 581 litrów (1 381 dm3 VDA) w przypadku sedana i 1 865 litrów (1 598 dm3 VDA) w przypadku modelu SW.

Dbałość o ochronę środowiska była głównym celem projektantów już w początkowej fazie projektu, dlatego prace rozpoczęto od optymalizacji właściwości aerodynamicznych pojazdu (współczynnik Cx rozpoczyna się od 0,26 a SCx – od 0,60) oraz redukcji wagi w porównaniu do modelu 407 (pomimo zwiększenia rozmiarów i zastosowania dodatkowych elementów wyposażenia).

 

1 2

następna

oprac. : Moto Target

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: