eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking V 2017

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking V 2017

2017-06-14 12:36

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking V 2017

Gdzie po ubezpieczenie auta? © xb100 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez AXA Ubezpieczenia lub Link4. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, majowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli dominuje w kategorii OC oraz OC + NNW, drugi posiada w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC+AC oraz OC + AC + NNW. W żadnej z czterech kategorii nie doszło zatem do przetasowań na pozycji lidera.
Najświeższy, majowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż poprzednie - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W maju, tradycyjnie już, ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Ranking Ubea.pl powstaje każdego miesiąca od przeszło dwóch lat i jeszcze nigdy w jego historii żadna z firm nie otrzymała żadnej ze skrajnych ocen.

Od 1 do 31 maja 2017 roku, zwycięscy ubezpieczyciele uzyskali następujące wyniki:
 • AXA Ubezpieczenia - 4,50 pkt. w rankingu polis OC
 • AXA Ubezpieczenia - 4,61 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,38pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Link4 - 4,19 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Najlepsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne (podobnie jak przed miesiącem) proponuje AXA Ubezpieczenia.


Gdy porównamy wyniki rankingu z kwietnia i maja 2017 roku, to można zauważyć, że na pierwszych miejscach nie nastąpiły żadne zmiany. Opisywana sytuacja oznacza dominację dwóch towarzystw (AXA i Link4), które już od dawna są liderami cenowymi. Warto dodać, że pod względem cen oferowanych ubezpieczeń, dobrze prezentują się też dwa inne towarzystwa: You Can Drive/Ergo Hestia (kategoria: polisy OC) i Aviva (pakiety: OC + NNW, OC + AC, OC + AC + NNW). Na polisy sprzedawane pod marką You Can Drive, powinni zwrócić uwagę młodzi kierowcy. Ubezpieczenia YCD są oferowane wyłącznie klientom w wieku nieprzekraczającym 30 lat.

Jeżeli chodzi o ostatnie pozycje rankingowe, to jak zwykle znajdziemy na nich firmy Generali, Gothaer oraz UNIQA. Wspomniani ubezpieczyciele rzadko pojawiali się na pierwszej pozycji w kalkulacjach cenowych wykonywanych przez tysiące użytkowników porównywarki Ubea.pl.
„To nie wyklucza jednak najlepszej oferty Generali, Gothaer oraz UNIQA dla niektórych kierowców. Kolejność cenową ubezpieczycieli dla własnych parametrów (dotyczących np. marki pojazdu i historii ubezpieczenia), warto samodzielnie sprawdzić w porównywarce” - radzi Andrzej Prajsnar, ekspert serwisu Ubea.pl.

Od pewnego czasu porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl, oprócz pozycji poszczególnych ubezpieczycieli, podaje również średni poziom składki oferowanej przez te firmy w danym miesiącu. Przy bardzo dużej liczbie kalkulacji, takie porównanie dobrze pokazuje różnice cenowe w ofercie ubezpieczycieli. Dla najbardziej popularnych ubezpieczeń OC, średnie składki proponowane przez poszczególne towarzystwa w maju 2017 roku wynosiły:
 • AXA Ubezpieczenia - 1237 zł
 • Aviva - 1597 zł
 • Link4 - 1745 zł
 • UNIQA - 2018 zł
 • Gothaer - 2086 zł
 • You Can Drive (Ergo Hestia) - 2293 zł (uwaga: pod marką You Can Drive są sprzedawane tylko polisy dla młodych kierowców, co skutkuje wyższym poziomem składki)
 • Generali - 2318 zł

Na omówienie zasługuje różnica średniej składki pomiędzy „najdroższym” i „najtańszym” ubezpieczycielem. Wspomniana różnica w maju 2017 r. wynosiła aż 1081 zł rocznie. Z punktu widzenia kierowców, dopłacanie tak dużej kwoty wydaje się niezbyt uzasadnione, gdyż każde ubezpieczenie OC zapewnia taką samą (ustawową) ochronę.
„Co więcej, ta ochrona obejmuje osoby trzecie, a nie właściciela pojazdu” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (8)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.