eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Masz LPG? Masz wyższe OC!

Masz LPG? Masz wyższe OC!

2018-01-12 11:43

Masz LPG? Masz wyższe OC!

Masz LPG? Masz wyższe OC © canjoena - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

O tym, że na stawki OC wpływ ma staż za kierownicą, wypracowane zniżki czy miejsce zamieszkania, wiadomo nie od dziś. Znaczenie mogą mieć również takie czynniki jak stan cywilny, liczba dzieci, a także rodzaj paliwa. Czy posiadanie auta na gaz to wyższe ceny ubezpieczenia? Odpowiedzi na te pytania poszukiwał serwis Rankomat.pl.
Auto na gaz to na polskich drogach coraz częstszy widok. Z danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego wynika, że z napędu LPG korzysta obecnie 14,6 proc. wszystkich pojazdów zarejestrowanych nad Wisłą. Na montaż instalacji LPG decydujemy się przede wszystkim ze względów ekonomicznych, ponieważ utarło się, że tak jest taniej. Tymczasem warto sobie zdawać sprawę, że auto napędzane gazem może wygenerować wyższe opłaty za OC.

OC - najtaniej dla diesli


Okazuje się, że najbardziej wygórowane stawki OC odnoszą się właśnie do pojazdów z instalacją gazową. Najłagodniej przez ubezpieczycieli traktowani są posiadacze diesli - wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

fot. mat. prasowe

OC a rodzaj paliwa

Właściciele samochodów zasilanych paliwem PB+LPG mogą zapłacić średnio 11 proc. więcej za ubezpieczenie OC.


W III kwartale 2017 r., właściciele diesli płacili za OC średnio 789,50 zł, tankujący benzynę płacili średnio 812,48 zł a właściciele samochodów napędzanych gazem 877,26 zł czyli 11% więcej niż właściciele aut napędzanych olejem napędowym.

Na montaż instalacji LPG decydują się głównie kierowcy, którzy pokonują ponadprzeciętną liczbę kilometrów. Są więc bardziej narażeni na udział lub spowodowanie kolizji lub wypadku. A wyższe ryzyko ubezpieczeniowe skutkuje wyższą stawką za obowiązkowe ubezpieczenie.

Paliwa w Polsce – najtańsze w Europie


Ciągły wzrost liczby aut napędzanych gazem wynika głównie z chęci zaoszczędzenia na paliwie, które według Polaków jest za drogie. Mimo, że polscy kierowcy narzekają na wysokie ceny paliw w naszym kraju, to w rzeczywistości są one niższe niż w większości państw europejskich. Tendencja ta dotyczy głównie aut zasilanych tradycyjnym paliwem. Najdroższe paliwa tankują mieszkańcy Włoch. Cena benzyny we Włoszech jest aż o 2 zł wyższa niż w Polsce.

fot. mat. prasowe

Ceny paliw w Europie

Cena benzyny we Włoszech jest aż o 2 zł wyższa niż w Polsce.


oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: ceny OC, OC, ubezpieczenie samochodu, auto na gaz

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.