eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XII 2017

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XII 2017

2018-01-15 12:53

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XII 2017

Gdzie najtańsze ubezpieczenie samochodu? © Jakub Krechowicz - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez Benefię, Link4 lub Avivę. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, grudniowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli ponownie dominuje w kategorii OC oraz OC + NNW, drugi posiada w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC+AC, a trzeci jest liderem w zakresie OC + AC + NNW.
Najświeższy grudniowy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 35 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W grudniu, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dodajmy, że stałość reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele pozwala dokładnie śledzić zmiany w rankingu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Marka Benefia utrzymała dwie pierwsze pozycje


Według danych Ubea.pl, od 1 grudnia do 31 grudnia 2017 roku, najwięcej punktów zebrały następujące towarzystwa:
 • Benefia - 3,97 pkt. w rankingu polis OC
 • Benefia - 3,98 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,10 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Aviva - 3,99 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po sprawdzeniu pozycji ubezpieczycieli w stosunku do listopada można wywnioskować, że na czołowych pozycjach nie doszło do żadnych przetasowań. „Marce Benefia, która obecnie należy do firmy Compensa TU VIG, udało się utrzymać dwa pierwsze miejsca w kategoriach najczęściej sprawdzanych przez kierowców” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Benefia utrzymała pierwszą lokatę na podium w rankingu OC.


W IV kw. wygrały polisy YCD, Benefii, Link4 i Avivy


Koniec każdego kwartału stanowi dobrą okazję do tego, aby podsumować wyniki rankingowe ubezpieczycieli z poprzednich trzech miesięcy. Po zsumowaniu punktów zebranych od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. okazuje się, że w poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali następujący ubezpieczyciele:
 • You Can Drive - 12,22 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu polis OC
 • Benefia - 12,21 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 12,57 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + AC
 • Aviva - 12,27 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Wyniki z ostatniego kwartału 2017 roku wskazują, że Benefii nie udało się zająć pierwszego miejsca w najważniejszej kategorii rankingowej (OC bez dodatków).
„Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w kwartalnym rozrachunku różnica punktowa pomiędzy polisami sprzedawanymi pod marką Benefia oraz You Can Drive była tylko minimalna” - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Ceny OC jednak nie rosną?

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Ekspert Superpolisy

  Konto usunięte / 2018-01-18 11:57:55

  Przy wyborze najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To nic nie kosztuje, a łatwo sprawdzić, jak duże różnice mogą występować między poszczególnymi ubezpieczycielami. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet tysiące złotych i dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Proponuję skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.

  Ekspert Superpolisy / 2018-01-18 12:10:42

  To nic nie kosztuje, a łatwo sprawdzić, jak duże różnice mogą być między poszczególnymi ubezpieczycielami. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet tysiące złotych oraz dopasować ubezpieczenie komunikacyjne do indywidualnych potrzeb.

  odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: