eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie składki OC płaciliśmy w lipcu 2018?

Jakie składki OC płaciliśmy w lipcu 2018?

2018-08-24 13:56

Jakie składki OC płaciliśmy w lipcu 2018?

Jakie składki OC płaciliśmy w lipcu 2018? © mintra - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wprawdzie w ostatnim czasie ceny OC dały zmotoryzowanym raczej popalić, to jednak nie każdy miesiąc przynosił podwyżki stawek. Dość łaskawe pod tym względem były luty, maj oraz czerwiec. A jaki okazał się lipiec?

Wartość barometru cenowego z lipca 2018 r. = 96↗ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 94↘)

Komentarz ekspertów Ubea.pl:


Analizę najświeższych wskazań barometru Ubea.pl warto poprzedzić przypomnieniem zasad, jakimi rządzi się jego konstruowanie. I tak, punktem odniesienia dla wyliczeń porównywarki Ubea.pl są średnie składki za OC ze stycznia bieżącego roku. Wówczas sięgały one 1853 zł i to właśnie jest przyjęty do analizy poziom cenowy 100.

Dla osób, które liczyły na kontynuację spadkowego trendu z czerwca br., najnowszy odczytbarometru Ubea.pl musi okazać się rozczarowujący. Zamiast kolejnych spadków miał bowiem miejsce niewielki wzrost średniej składki OC (+2,5%), która wróciła na poziom z maja 2018 r. Ta zmiana oznaczała wzrost wskazań barometru cenowego z 94 (czerwiec br.) do 96 (lipiec br.).
Średnia składka OC dla czerwca 2018 r. wynosiła 1737 zł, czyli 94% analogicznego wyniku z stycznia 2018 r. W lipcu przeciętny koszt polisy OC wzrósł do 1780 zł, a więc do 96% wyniku z początku roku” - tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Wcześniejsze zmiany z 2018 r. sugerują, że lipcowy wzrost przeciętnych cen za OC komunikacyjne, raczej nie jest zapowiedzią dłuższego trendu. Po dość dobrych wynikach dotyczących zysku technicznego z OC (w 2017 r. i I kw. 2018 r.), zakłady ubezpieczeń raczej nie mają powodów do gwałtownej zmiany polityki cenowej.
„W obecnych warunkach nie można liczyć na szybkie obniżki składek za obowiązkowe ubezpieczenia OC. O wiele bardziej prawdopodobne są wzrosty, które mogą nastąpić na wskutek wyraźnego zwiększenia wartości odszkodowań wypłacanych ofiarom wypadków drogowych” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl

fot. mat. prasowe

Barometr cenowy Ubea.pl: lipiec 2018

Barometr jako punkt odniesienia traktuje średnią składkę ze stycznia 2018 r.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl: analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW), wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2018 r. (1853 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2018 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: